Ogłoszenia parafialne – 4 września 2022 roku

W kontekście przeczytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii według św. Łukasza warto rozważyć i zapamiętać  słowa św. Teresy z Avilli: Niech nic cię nie smuci, niech nic cię nie przeraża, wszystko mija, lecz Bóg jest niezmienny. Cierpliwością osiągniesz wszystko. Temu, kto posiadł Boga, niczego nie braknie. Bóg sam wystarczy!

Dziękujemy serdecznie za 55. ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 11 osób, złożono 7 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 3 września po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 218a – 2 rodziny, 220a, 221 – 2 rodziny, 222, 222a, 222b, 385, 387a, 387b, 389, 389a, 390 – 2 rodziny, 391, 391a – 2 rodziny, 392, 393 – 2 rodziny.

W ostatnich dniach pomalowaliśmy sektor środkowy kościoła przed ołtarzem. Jutro chcemy przejść do jednej ze ścian ławy głównej. Aby to było możliwe musimy rozebrać rząd wysokich ławek z podestem i wynieść je z kościoła. W tych pracach prosimy o pomoc silnych mężczyzn. Rozpoczynamy od godziny 1100. Zapraszamy.

W rozpoczynającym się 23. tygodniu okresu zwykłego.
Wtorek. O 1630 w domu parafialnym  odbędzie spotkanie kandydatów na ministrantów i ich rodziców. Zapraszamy. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego.
Środa. O 1630 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie dziewczynek zaangażowanych w Służbę Maryjną. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Na wszystkich mszach poświęcimy ziarno do siewu.
Piątek. O 1630 odbędzie się spotkanie ministrantów, a o 1830 lektorów. Obecność wszystkich obowiązkowa.
Za tydzień będzie 24. niedziela zwykła.

Wójt naszej gminy zaprasza na festyn rodzinny, który dzisiaj odbędzie się w Parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej, oraz na festyn rodzinny, który w sobotę odbędzie się w Łękawce. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej gminy.

Czytajmy prasę katolicką. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać między innymi o beatyfikowanym dzisiaj papieży Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy. Od obecnego numeru Tygodnik Katolicki Niedziela razem z nowym pismem pt. Bliżej Życia z Wiarą będzie kosztował 10 zł. Podwyżka spowodowana jest wyższą ceną energii i papieru. Redaktorzy Niedzieli, zastanawiając się nad problemem odchodzenia ludzi od Boga, podkreślają, że trzeba odwagi, aby dzisiaj być katolikiem.

Przed rozesłaniem. W życiu trzeba podejmować wiele ważnych decyzji. Do takich należy decyzja o wiernym kroczeniu za Chrystusem, co wymaga wolności serca. Ale warto ją podjąć, gdyż jej owoce będą błogosławione. Niech w dokonywaniu takich wyborów umacnia nas błogosławieństwo Boże.