Ogłoszenia parafialne – 5 czerwca 2022 roku

Świat i ludzkość przypominają dolinę pełną dolinę pełną wyschniętych kości. My także rozbici i rozczarowani tęsknimy za życiem. Duch Święty sprawia, że życie Boże objawia się w nas w całej pełni. A Jezus donośnym głosem zaprasza nas: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije.

Dziękujemy za 9 ofiar złożonych na potrzeby parafialne. Wczoraj nasz kościół sprzątało 4 osoby, złożono  5 ofiar. Bóg zapłać! Następne sprzątanie będzie w sobotę 11 czerwca po mszy porannej. Do sprzątania prosimy parafian z domów: 135b, 136a, 137 – 2 rodziny, 137a, 138, 138a, – 2 rodziny, 140, 140a, 140b/1.

W zakończonym tygodniu nadal pracowaliśmy nad urządzeniem otoczenia naszego kościoła. Pomogło nam 3 osoby z parafii. Nadal pracowały też panie z Ukrainy. Wszystkim, którzy pracowali,  bardzo dziękujemy. W dalszym ciągu prosimy o pomoc w tych pracach. Zaczynamy codziennie po 800.

W rozpoczynającym się 10. tygodniu okresu zwykłego.
Codziennie o 1730 celebrujemy nabożeństwo czerwcowe, odmawiając litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitwy wynagradzające. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
Poniedziałek. Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święte będą o 630, 800 i 1800.
Wtorek. W naszej diecezji będzie wspomnienie obowiązujące bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Ponieważ w naszej parafii cieszymy się posiadaniem relikwii bł. Zbigniewa oraz relikwii jego współbrata zakonnego bł. Michała Tomaszka, uczcimy ich obydwu. Zapraszamy na adorację, w czasie której, oprócz nabożeństwa czerwcowego i nowenny do Miłosierdzia Bożego, wzniesiemy nasze modlitwy do Boga za wstawiennictwem błogosławionych męczenników z Pariacoto.
Środa. Wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Na zakończenie adoracji nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. jak w dzień powszedni.
Sobota. Wspomnienie św. Barnaby Apostoła.
W niedzielę za tydzień będzie Uroczystość Najświętszej Trójcy.  

W niedzielę, 19 czerwca, będzie Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Z naszego dekanatu organizowany jest specjalny autokar. Gdyby jakaś rodzina z naszej parafii chciała udać się na tą pielgrzymkę, prosimy, aby zgłosiła się w ciągu najbliższego tygodnia.

Tarnowska KANA zaprasza dzieci i młodzież na kolonie i półkolonie w ramach akcji WAKACJE z KANĄ 2022. Informuje także, że zaczęła się rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2022/23. Planowane są kursy językowe, przedmiotowe, specjalistyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły na stronie internetowej KANY. Przez tą stronę można dokonywać zapisów.

Czytajmy prasę katolicką. Polecamy dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego z kolejna płytą, na której zapisano księgę Dziejów Apostolskich i siedem listów św. Pawła Apostoła. W Gościu warto także zwrócić uwagę na artykuły o Duchu Świętym: Ostatni dzień żniwa i Jak działa Paraklet, oraz artykuł omawiający przesłanie św. Jadwigi Królowej, która starała się łączyć w życiu postawy ewangelicznych sióstr Marii i Marty – chciała być rozmodlona jak Maria i zapracowana jak Marta. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o ważnej roli grup charyzmatycznych w Kościele, oraz o ruchu duchowości małżeńskiej Équipes Notre-Dame, którego twórcą jest ks. Henry Caffarel.  

Przed rozesłaniem. Za chwilę otrzymamy dar Bożego błogosławieństwa, które doda nam odwagi do mężnego wyznawania wiary w naszej codzienności. Świadomi, że Bóg uzdalnia nas do tego zadania mocą Ducha Świętego, idźmy głosić Ewangelię Pańską.