Ogłoszenia parafialne – 5 grudnia 2021 roku

Dziękujemy za 4 ofiary złożone na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 3 osoby, złożono 4 ofiary. Bóg zapłać! Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów o numerach: 47c/2, 47d – 2 rodziny, 47e – 2 rodziny, 47f – 2 rodziny, 47g, 47h, 47j.

Przypominamy, że Msze święte roratnie są celebrowane w dni powszednie o 630 rano. Na roraty zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież; ze smutkiem stwierdzamy, że dotychczas bardzo mało ich jest na roratach. W naszej zakrystii są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Zachęcamy do nabywania ich i wspierania potrzebujących, a szczególnie chorych dzieci. Pani zakrystianka i pan organista zasadniczo roznieśli już opłatki do domów w naszej parafii. Gdyby ktoś jeszcze ich nie miał, zawsze może przyjść do zakrystii i nabyć je sobie; będą dostępne do samych świat. Jeszcze przez tydzień będzie wystawiony kosz przeznaczony na dary świąteczne dla parafian, znajdujących się w potrzebie. Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów kupionych w sklepie. Nie przynosimy starych ubrań i butów! 

Od dzisiaj zaczynamy czytać nowe wypominki roczne. Wypominki będą czytane w każdą niedzielę 15 minut przed mszami o 845, 1030 i 1200. Do odczytanych imion i nazwisk będą dołączane modlitwy w intencji wymienionych dusz. Nie mogliśmy jednak spełnić życzeń parafian co do godziny ich czytania, ponieważ 3/4 parafian, którzy dali na wypominki, chciałoby, aby wypominani przez nich zmarli byli wyczytani przed Mszą świętą o 845. A to jest niemożliwe do spełnienia z oczywistych względów. Dlatego przyjęliśmy taką strategię: w perspektywie dwóch tygodni mamy 6 mszy połączonymi z wypominkami. A wypominki zostały podzielone na 7 części. Będziemy je czytać po kolei i w taki sposób powstała swojego rodzaju rotacja. Każdy niezależnie od Mszy świętej niedzielnej, na która zwykle chodzi, będzie mógł usłyszeć imiona swoich bliskich zmarłych.

W rozpoczynającym się 2. tygodniu okresu Adwentu.  
Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek przeznaczone jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.
Wtorek. Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do miłosierdzia Bożego. O 1800 Msza święta wieczorowa, na którą zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami. W ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej dzieci będą miały poświęcone medaliki.
Środa. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Od 1700 adoracja i nowenna do  MB Nieustającej Pomocy. Potem Msza święta.
W niedzielę za tydzień będzie 3. niedziela Adwentu nazywana GAUDETE. Składkę na tacę przeznaczymy na cele inwestycyjne w parafii.

Przypominamy, że dzisiaj strażacy z OSP w Woli Rzędzińskiej po każdej Mszy świętej przed kościołem rozprowadzają kalendarze strażackie na rok 2022. Zauważmy to i wesprzyjmy ich szlachetną działalność tak nam potrzebną naszej społeczności lokalnej.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy adwentową szkołę modlitwy oraz drugą rekolekcyjną medytację o oczekiwaniu Mesjasza, który przychodzi jako Przedwieczny Ojciec. Tygodnik Katolicki Niedziela kosztuje od dzisiaj 8 zł i proponuje nam dodatek AKTYWNI 60+, czyli poradnik dla osób starszych, a także opisuje kulisy powstania Radia MARYJA, największej katolickiej rozgłośni w Polsce.

Przed rozesłaniem. Niech Pan Bóg błogosławi nam w prostowaniu dróg i ścieżek naszego życia. Niech udział w tej Eucharystii umocni nas, abyśmy byli zdolni przyjąć Chrystusa sercem pokornym i z odwagą odpowiadać na Jego wezwanie.