Ogłoszenia parafialne – 5 lipca 2020 roku

Chrystus objawił nam dzisiaj kolejne tajemnice swojego królestwa. Stańmy się prostaczkami z wiarą dziecka, ufni jak dziecko, do czego zaprasza nas Jezus , który ufa bezgranicznie swojemu Ojcu.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli było ich 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 10 osób, które złożyły 7 ofiar. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy parafian z domów: 183, 183a, 184, 185, 185b, 185e, 185f, 189, 189a.

Parafianie, którzy chodzą na cmentarz, zauważyli zapewne, że wymieniliśmy płyty chodnikowe w głównej alejce cmentarnej, dzięki czemu ten trakt pieszy stał się równy i wygodny.  Aby wykonać te prace, trzeba było rozebrać trochę kostki przy grobach. Niektóre kostki wrócą na swoje miejsce, a niektóre staną się zbędne. Prosimy, aby właściciele grobów zabrali sobie swoje kostki do domu. To samo dotyczy alejek, które były wykonywane wcześniej; wiele kostki wciąż wala się po cmentarzu. Jeżeli właściciele jej nie zabiorą, będziemy rozumieli, że jej nie chcą i po skończeniu prac niepotrzebną kostkę wywieziemy na gruzowisko. Stare płyty chodnikowe są do sprzedania; chętni do zakupu niech zgłoszą się do księdza proboszcza. W kolejnych dniach będą trwały prace wykończeniowe wokół głównej alejki i prace naprawcze przy kaplicy cmentarnej. Cieszymy się także nową nawierzchnią obejścia wokół kościoła. Pamiętajmy jednak, że musimy ją spłacić w ciągu najbliższych miesięcy. Dlatego prosimy o ofiary na ten cel. Za tydzień będzie składka inwestycyjna. Jeżeli nie nawiedzi nas jakiś kataklizm, nie planujemy na najbliższy rok nowych prac inwestycyjnych; naprawimy jedynie ogrodzenie przy kościele, zniszczone w zeszłym roku przez walące się drzewa.

W tym tygodniu
Poniedziałek. Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki dzieł misyjnych diecezji tarnowskiej. Patronalne święto Apostolstwa Chorych. Msza święta o 700. O godzinie 1600 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w kościele Bł. Karoliny w Tarnowie. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
Wtorek.  Msze św. będą o 700 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 1700, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Msza święta o 700, a po mszy grupa modlitewna NMP Królowej Pokoju zaprasza na chwilę adoracji.
Piątek. Msza święta o 700.
Sobota. Święto św. Benedykta, opata i patrona Europy. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
Za tydzień będzie 15. niedziela zwykła. Msze św. według porządku niedzielnego. Od 1600 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zauważmy i zapamiętajmy, że adoracje Najświętszego Sakramentu po południu będą tylko w te dni, gdy będziemy celebrowali mszę wieczorową.

Szkoła policealna dla dorosłych Cosinus prosi, by ogłosić nabór na nowe kierunki nauki, kursy zawodowe, kursy przygotowujące do egzaminów maturalnych. Szczegóły w gablocie na placu kościelnym.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów, a także o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz szansą na jej pogłębienie. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia, czym są zabobony, przesądy czy magia. Okazuje się, że problem jest poważny, a takie postawy są nie tylko głupotą, ale także grzechem, który zagraża religijności każdego człowieka i każdy z nas może znaleźć się w grupie ryzyka.

Przed rozesłaniem
Jesteśmy wezwani, aby być świadkami Chrystusa w życiu codziennym, a nasza modlitwa daje nam moc w tym świadczeniu. Niech błogosławieństwo Boże płynące z ofiary eucharystycznej umocni nasze pragnienie spotykania się z Panem na modlitwie, i bycia Jego świadkami.