Ogłoszenia parafialne – 5 listopada 2023 roku

Dziękujemy za 19 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii, oraz za 17 wpłat na konto parafialne w październiki bieżącego roku. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 6 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, Prosimy na nie parafian z domów: 48, 28a – 2 rodziny, 48b, 48c, 49a – 2 rodziny, 50, 51.

W rozpoczynającym się 31. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Na 1900 do domu parafialnego prosimy młodzież klas ósmych na kolejne spotkanie formacyje.

Wtorek. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego, o 1730 różaniec z wypominkami,.

Środa. Na koniec adoracji będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Piątek. Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Sobota. Wspomnienie św. Marcina z Tours biskupa. Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte będą o 630, 1500 i 1800. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach naszej Ojczyzny. Szczególnie zapraszamy na Mszę świętą o 1500, która będzie celebrowana w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości i połączona będzie z oficjalnym otwarciem nowej hali sportowej w naszej Szkole Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarzówny. Szczegóły programu gminnych uroczystości umieszczone są na stronie internetowej gminy i na plakatach. Najprawdopodobniej Mszę świętą o 1500 będzie celebrował Leon Dubrawski biskup z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie.

Za tydzień będzie 32. niedziela zwykła. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbierzemy ofiary do puszek dla Kościoła w potrzebie.

W przyszłą niedzielę czeka nas kolejne ważne wydarzenie, które złączone jest wyłącznie z naszą parafią, a mianowicie w naszym kościele o 1800 odbędzie się koncert muzyki sakralnej zatytułowany Symfonia pamięci: Henryk Mikołaj Górecki – 90 lat inspiracji. Bohaterem koncertu będzie więc znakomity, współczesny, nie żyjący już polski kompozytor Mikołaj Henryk Górecki, który w swoim dorobku artystycznym zostawił nam wiele utworów o charakterze religijnym. Takie właśnie utwory wykonają znakomici artyści: Elżbieta Towarnicka – gwiazda opery, Andrzej Białko – wirtuoz organowy, chór Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i chór Cantus z Woli Rzędzińskiej. Patronat nad naszym koncertem objęli: Biskup tarnowski Andrzej Jeż i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron. Cieszymy się też patronatem medialnym Radia RDN Małopolska. Wszystkich zapraszamy na ten koncert. Informacja umieszczona jest na stronie internetowej parafii, na plakatach i na specjalnych zaproszeniach, które parafianie otrzymają w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

Przypominamy, że do 8 listopada mamy możliwość zyskiwania odpustów za dusze w czyśćcu cierpiące, gdy wypełnimy przepisane warunki. Zamieściliśmy je na stronie internetowej parafii i gablocie pod wieżą.

Prosimy bardzo, aby utrzymywać porządek na cmentarzu. Chodzi mianowicie o to, aby wypalone i zgaszone znicze wyrzucać wyłącznie do kontenerów cmentarnych, a nie gdzie indziej, np. do koszów na śmieci na placu przed cmentarzem. Kwiaty, które będą powoli przekwitać i więdnąć wyrzucajmy obok kontenerów na pryzmę; potem zostaną wywiezione gdzieś na pola, aby tam zgniły.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o parafiach polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o ratowaniu ludzkiego życia zagrożonego chorobami kardiologicznymi i o wpływie wiary na walkę z chorobą.

Przed rozesłaniem. W dzisiejszym świecie, w którym człowiek wynosi na piedestał swoje własne cele i oczekiwania, bardzo łatwo można się rozczarować samym sobą, drugim człowiekiem, a nawet Bogiem. Przyjmując jednak postawę pokory i służby, każdy z nas może spojrzeć na wszystko z innej perspektywy i być wręcz oczarowanym Bogiem i bliźnim. Niech Boże błogosławieństwo nas w tym wspomaga.