Ogłoszenia parafialne – 5 lutego 2023 roku

Na kanwie słów Jezusa, który wzywa nas do tego, abyśmy byli solą ziemi i światłem świata, uświadommy sobie prawdę, którą potwierdza historia Kościoła: jeśli chrześcijaństwo nie promieniuje w świecie, to nie dlatego, że napotyka opór, lecz dlatego, że chrześcijanom brakuje gorliwości i świętości.

Dziękujemy za 12 ofiar złożonych cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 11 lutego po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 485c – 2 rodziny, 485d, 486 – 2 rodziny, 486a, 487 – 2 rodziny, 487a, 487b, 487d, 487g.

W rozpoczynającym się 5. tygodniu okresu w ciągu roku.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników.
Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Piątek. Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
Sobota. Wspomnienie NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. W tym dniu nie urządzamy nabożeństwa dla chorych. Uczynimy to w czasie bliskiej już wizytacji kanonicznej w naszej parafii i w czasie wielkopostnych rekolekcji parafialnych, które rozpoczną się w środę popielcową.
Za tydzień będzie 6. niedziela zwykła.

Sołtys wsi Wola Rzędzińska I informuje, że wydawanie nakazów płatniczych na rok 2023 odbędzie się w domu parafialnym w poniedziałek od 1100 do 1300 i we wtorek od 1500 do 1700.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy szczególnie artykuł opowiadający o różnych formach życia konsekrowanego. W Gościu warto przeczytać też, jak winno wyglądać chrześcijaństwo według Benedykta XVI, oraz zwrócić uwagę na cykl Pytania do teologa, który dzisiaj wyjaśnia czym jest żałoba po stracie bliskiej osoby, oraz dlaczego żałobne zwyczaje znikają z życia ludzi. Tygodnik Katolicki Niedziela wyjaśnia, co to jest mistyka. Redaktorzy zastanawiają się, co zrobić, aby zachęcić dzieci i młodzież do uczestniczenia w lekcjach religii. Ponadto w Niedzieli znajdziemy odpowiedź na pytanie: dlaczego Kościół z taką łatwością orzeka dziś nieważność małżeństwa? Rodzicom małych dzieci zwracamy uwagę na dwa czasopisma dla ich pociech Promyczek dobra; jedno dla przedszkolaków, drugie dla niższych klas szkoły podstawowej.

Przed rozesłaniem. Idąc do naszych domów pamiętajmy o naszym zadaniu – być solą, być światłem. Niech wszystkie miejsca, gdzie się udamy, doświadczą tego, co znaczy prawdziwy chrześcijanin. Oby przez nasze świadectwo ludzie oddawali Bogu chwałę.