Ogłoszenia parafialne – 5 maja 2024 roku

Dziękujemy za 17 ofiar złożonych na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 9 osób, złożono 7 ofiar. Następne sprzątanie kościoła będzie w sobotę 11 maja i prosimy na nie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Poniedziałek, wtorek i środa to kwartalne dni modlitw o urodzaje – dawne dni krzyżowe. W te dni będziemy modlili się o urodzaje na naszych polach, w ogrodach i na działkach. W każdym z tych dni o 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nie będzie nabożeństw majowych o 1730. Natomiast Mszę świętą o 1800 jeden księży ofiaruje ją w intencji o urodzaje, o zachowanie pól, ogrodów i sadów od nieszczęść, oraz w intencji pracujących na roli. W czasie tych mszy zbierzemy ofiary na tacę i przeznaczymy na potrzeby parafialne. Jeżeli pogoda pozwoli, po zakończeniu liturgii w kościele pójdziemy w procesji do krzyży, które są w naszej parafii. W czasie drogi będziemy śpiewali Litanię Loretańską i Litanię do Wszystkich Świętych. Przy krzyżach odmówimy specjalne modlitwy. W poniedziałek udamy się w stronę Tarnowa do krzyża przy stadionie na początku drogi w stronę Lipia. We wtorek pójdziemy do krzyża przy nowym przedszkolu. Natomiast w środę do krzyża stojącego na posesji naszego parafianina pana Stanisława Plebanka (nr domu 221). Prosimy o uporządkowanie otoczenia krzyży, odnowienie ich, przystrojenie i liczny udział w tych nabożeństwach. Na msze wieczorowe i modlitwy o urodzaje zapraszamy według następującego porządku: poniedziałek parafianie z domów o numerach od 1 do 154, we wtorek od 155 do 459 i bloki ceramiki, w środę od 460 do 611. W czwartek, piątek i sobotę wieczorowe nabożeństwa będą według zwykłego porządku, a więc od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 nabożeństwo majowe, o 1800 Msza święta.

W rozpoczynającym się 6. tygodniu wielkanocnym.

Poniedziałek. Święto świętych Filipa i Jakuba, apostołów.

Wtorek. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek. Na mszę wieczorową zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami. Przed pierwszą spowiedzią i Komunią św. dzieci uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy przynieść ze sobą świece od chrztu. W tym dniu rozpoczniemy także nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania. Modlitwami nowennowymi będziemy modlili się codziennie po nabożeństwach majowych.

Sobota. W tym dniu o 800 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania. Do spowiedzi zapraszamy też rodziców i rodziny tych dzieci.

Za tydzień będzie 7. Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy świętej o 1200 będziemy przeżywali uroczystość I Komunii świętej dzieci klas trzecich. Te dzieci i ich rodziny otoczmy naszymi modlitwami.

Młodzież naszej parafii organizuje wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Boże Ciało, 30 maja 2024r. Koszt wyjazdu to ok. 35 zł (autokar + ubezpieczenie). Zapisy w zakrystii. 

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zwróćmy artykuły: pierwszy stwierdza, że każdy święty był maryjny, oraz drugi o wielkich konwertytach w Kościele Katolickim. W Tygodniku Katolickim Niedziela przeczytamy o katastrofalnej sytuacji polskiej demografii oraz Maryi Królowej niebios i Królowej Polski. Zwróćmy też uwagę na nowy numer WPiSu, który przynosi nam wiele znakomitych artykułów, oraz na czasopisma dla małych dzieci.

Przed rozesłaniem. Aby miłować drugiego człowieka, potrzebujemy Bożej łaski. Niech Chrystus Zmartwychwstały pobłogosławi i umocni wszystkie nasze dobre postanowienia i miłość do bliźnich.