Ogłoszenia parafialne – 5 września 2021 roku

Bóg, który wspiera cudzoziemców, wdowy i sieroty woła dziś przez proroka: Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by was zbawić. Niech nasze oczy przejrzą, uszy usłyszą, co do nas mówi.

Dziękujemy za 14 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 8 osób, złożono 12 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian: 589a, 589b, 591, 591a, 593a, 594, 594a, 596, 604, 604a.  

W rozpoczynającym się 23. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Dzisiaj po Mszach świętych Caritas zbiera ofiary dla Afgańczyków.
Wtorek. Chłopców ze szkół podstawowych zapraszamy w tym dniu na spotkanie kandydatów na ministrantów, które odbędzie się w domu parafialnym o 1630. Chłopcy będą się zapisywać na listę kandydatów. Rodziców prosimy, aby pomogli swoim synom i zachęcili ich do służby ministranckiej przy ołtarzu. Na zakończenie adoracji  będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. W tym dniu poświęcimy ziarno siewne ku czci Narodzenia NMP. O 1615 w domu parafialnej będzie pierwsze po wakacjach spotkanie dziewczynek, które należą do Dziewczęcej Służby Maryjnej. W czasie tego spotkania będą także mogły zapisać się nowe kandydatki do DSM., które do tego serdecznie zachęcamy. I znowu prosimy rodziców, aby pomogli w tym swoim córkom i zachęcili je do działania w tej grupie apostolskiej. Na zakończenie adoracji nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Na Mszę świętą o 1800 zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami na pierwsze spotkanie liturgiczne w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Takie spotkania będą odbywały się co miesiąc.
Piątek. O 1630 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie ministrantów; obecność wszystkich obowiązkowa. Natomiast spotkanie lektorów odbędzie się po mszy wieczorowej; w tym wypadku także obowiązuje obowiązkowa obecność każdego lektora, który chce czytać słowo Boże w kościele. W tym dniu o 1900 w domu parafialnym odbędzie się także spotkanie grupy młodzieżowej.
W niedzielę za tydzień będzie 24. niedziela zwykła. Zbierzemy składkę na cele inwestycyjne w parafii. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł o kongresach eucharystycznych i o tym, jak naprawdę wygląda sytuacja na granicy Polski i Białorusi. Polecamy także specjalne wydanie Gościa Niedzielnego, które nosi tytuł Gość Extra. Jest on poświęcony dwóm postaciom sług Bożych: kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej w przeddzień ich beatyfikacji. Jest to bardzo wartościowe wydanie Gościa i kosztuje 10 zł. Tygodnik Katolicki Niedziela odpowiada na pytanie: co stoi za ideą ogólnopolskiej zbiórki na rzecz Afgańczyków, jaką dzisiaj przeprowadza Caritas. W Niedzieli warto też zwrócić uwagę na artykuł i rozmowę traktujące o tym, czym jest samobójstwo w świetle nauki Kościoła.

Duszpasterstwo rolników proponuje nam specjalne i bardzo cenne kalendarze na rok 2022. dla mieszkańców wsi i miast, dla rolników i nie tylko. Cena jednego wynosi 23 zł. Poza tym oferuje nam kalendarz ścienny na nowy rok, który jest ozdobiony zdjęciami papieża Franciszka. Kosztuje on 6 zł. Wszystkie te kalendarze dostępne są w zakrystii naszego kościoła.

Przed rozesłaniem. W kończącej się Eucharystii Jezus umocnił nas swoim słowem, pokrzepił Ciałem i Krwią. Mocą tego duchowego pokarmu idźmy do wszystkich, a szczególnie do ubogich i cierpiących, aby także ich umocnić. Niech nas wspiera błogosławieństwo Boże.