Ogłoszenia parafialne – 6 czerwca 2021 roku

Dziękujemy za 7  ofiar złożonych w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób i złożono 9 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę, 5 czerwca, po mszy porannej prosimy parafian z domów: 519, 520, 520b, 521a – 2 rodziny, 521b, 521c, 522a – 2 rodziny, 522b – 2 rodziny.  

Jesteśmy w trakcie Oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy tym parafianom, którzy w czwartek pomogli w urządzeniu procesji po drogach naszej parafii: parafianom, którzy przygotowali piękne ołtarze, panu organiście i grającym w orkiestrze parafialnej, strażakom z OSP i paniom z koła gospodyń, noszącym feretrony i baldachim, pani zakrystiance i służbie liturgicznej. Cieszymy się z dzieci przedszkolnych, które tak licznie sypały kwiaty i dzwoniły. Dzisiaj procesja będzie po Mszy świętej o 1200, a w tygodniu po mszach o 1800.

W rozpoczynającym się 10. tygodniu 0kresu zwykłego w ciągu roku.
Codziennie na zakończenie adoracji będziemy odmawiali litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w pięknych nabożeństwach czerwcowych.
Poniedziałek. Wspomnienie błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników z Pariacoto. Ponieważ w naszej parafii są oni szczególnie czczeni przez fakt posiadaniem ich relikwii, chcemy uczcić ich szczególnie. Będziemy celebrowali Msze święte o męczennikach, a w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy specjalne modlitwy do Boga za ich pośrednictwem. Zapraszamy wszystkich parafian.
Wtorek. Wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Na koniec adoracji litania do Najświętszego Serca Jezusowego i modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na zakończenie adoracji nabożeństwo czerwcowe i modlitwy z nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej wieczorowej i procesji będzie poświęcimy wianki z ziół i kwiatów oraz pobłogosławimy dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci z parafii.
Piątek. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Zapraszamy do uczczenia Serca Jezusowego przez udział we Mszach świętych i nabożeństwie czerwcowym. W piątek można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie specjalnego aktu wynagrodzenia; uczynimy to na koniec adoracji. Obchodzimy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z okazji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota. Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msze święte jak w dzień powszedni.
Za tydzień będzie 11. niedziela zwykła.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny zachęca nas do refleksji nad problemem, dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać. Gość wraca także do medytacji nad czterema fragmentami Ewangelii, które były głoszone całemu światu w czasie procesji Bożego Ciała. Tygodnik Katolicki Niedziela wspomina pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Polski z roku 1991, w czasie które papież przypomniał nam naukę Dekalogu, jego głębię i moc, abyśmy mogli sprostać wyzwaniom w realiach demokracji. Niedziela wraca też do nauki Prymasa Tysiąclecia, który walczył, aby nie oddzielać wolności od religii ani wolności od narodu.

Przed rozesłaniem. Nasz Odkupiciel posilił nas swoim Ciałem i swoją Krwią, abyśmy dzięki Jego mocy zwyciężali zło dobrem. Odważnie zmierzmy się z tym, co przyniesie kolejny tydzień, wiedząc, że tu, w domu Ojca, czeka na nas zawsze umocnienie, pocieszenie i przebaczenie.