Ogłoszenia parafialne – 6 grudnia 2020 roku

Tegoroczny Adwent mimo ograniczeń spowodowanych pandemią, obfituje w ważne wydarzenia. Jednym z nich jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który jest dzisiaj obchodzony. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej: na Białoruś, Litwie, Łotwie. Estonii, Ukrainie, Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie. To szczególny dzień i wydarzenie dla wielu Polaków. Jedni są rodzinnie czy historycznie związani z tamtymi terenami, inni solidaryzują się z tymi, którym przyszło żyć i tworzyć wspólnotę Kościoła katolickiego na Wschodzie. Modlimy się zatem i zbieramy ofiary do puszek, wspieramy duchowo i materialnie dzieła duszpasterskie, ewangelizacyjne i charytatywne Kościoła katolickiego na Wschodzie. W tym dniu z Kościołem w Polsce i poza jej granicami, łączą się wierni z wielu parafii za wschodnią granicą, dziękując Bogu za modlitwę i składane ofiary. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie tam, za wschodnią granicą, jest dniem wdzięczności za tych, którzy pomagają duchowo i materialnie. Bóg zapłać! za modlitwy ofiary.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 5 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 6 osób, i złożono 6 ofiar. Do sprzątania w sobotę, 12 grudnia prosimy parafian z domów: 414, 431a, 431b, 431c, 432, 432b, 433, 433a, 433c, 433f.

Przypominamy najważniejsze ogłoszenia adwentowe. Codziennie godzinę przed mszą wieczorową będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze święte roratnie celebrujemy od poniedziałku do piątku o 1800, natomiast w sobotę o 630 rano. Na roraty zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież. Dzieci, a także dorośli niech przynoszą lampiony lub świece. W zakrystii są dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Kupując je wspieramy chore i ubogie dzieci. Opłatki są dostępne tylko w kościele. W każdą niedzielę adwentową będzie je można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła, a w dni powszednie w zakrystii. Przy ołtarzu postawiliśmy wieńce adwentowe ze świecami, które zapalamy po kolei w każdą niedzielę Adwentu i świecę roratnią, symbolizującą Maryję. Jeszcze przez tydzień  będzie wystawiony kosz przeznaczony na dary świąteczne dla parafian, którzy znajdują się w potrzebie. Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów kupionych teraz w sklepie. I ostatnie ogłoszenie adwentowe, ale chyba najważniejsze, bo dotyczy spowiedzi przed świętami. Ksiądz biskup ordynariusz zaznaczył w swoim liście, który czytaliśmy tydzień temu, że w obecnym roku w żadnej parafii nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi adwentowej w dotychczasowym stylu, gdy są zaproszeni obcy spowiednicy i spowiadają cały dzień. Dlatego prosimy, aby spowiadać się sukcesywnie przez cały Adwent. Codziennie jest przynajmniej jeden ksiądz w konfesjonale podczas adoracji najświętszego Sakramentu, przed i w czasie mszy porannych i wieczorowych. Korzystajmy z tego, już teraz przychodźmy do spowiedzi, by nie doprowadzić do sytuacji, że przed świętami będą wielkie kolejki przy konfesjonałach. Tak nie może się stać choćby ze względu na przepisy sanitarne związane z pandemią. Nie liczmy też na spowiedź w innych parafiach, bo taka sama sytuacja będzie w każdym kościele.

W tym tygodniu.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.   
Wtorek. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy nowennowe.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy nowennowe.
Czwartek. Na Msze świętą wieczorem, na roraty, zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Dzieci będą miały poświecone medaliki.
Za tydzień będzie 3. niedziela adwentu nazywana Gaudete – Radujcie się. Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny przynosi nam dzisiaj drugą część adwentowego cyklu pt. Objawiło się życie, drukuje rozmowę z ks. Sławomirem Oderem postulatorem procesu kanonizacyjnego św. Jana Pawła II. Tygodnik Katolicki Niedziela zaprasza do konfesjonałów, wyjaśnia sekrety dobrej spowiedzi i po co jest spowiedź, jak często należy się spowiadać i jak się do niej przygotować.

Przed rozesłaniem. Wyjdziemy zaraz z kościoła umocnieni darami Bożymi. Niech 2. tydzień Adwentu będzie pełen starań o modlitwę, dobre uczynki, tak aby to, co jeszcze jest w nas złe i grzeszne, mogło z czasem zniknąć z naszego życia. Po błogosławieństwie pomodlimy się suplikacjami, by prosić o ustnie pandemii.