Ogłoszenia parafialne – 6 lutego 2022 roku

Gdy św. Piotr zarzucił sieć w jezioro, dał nam przykład, jak należy wypełniać wolę Jezusa. Niech to zainspiruje nas do wsłuchiwania się w słowa Pana i do ich realizacji w życiu codziennym.
+++++++++++
Dziękujemy za 7 ofiar złożonych na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 12 lutego po mszy porannej i prosimy na nie parafian z domów: 67, 67a, 67b, 67c, 67d, 81a, 81b, 82a, 87, 87b, 87c.

W rozpoczynającym się 5. tygodniu w okresie zwykłym.  
Wtorek. Na koniec adoracji Najśw. Sakramentu będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
Piątek. Światowy dzień Chorego. Chorych i starszych zapraszamy na Mszę świętą o 1800. Specjalne nabożeństwo dla chorych będzie na początku marca, kiedy w naszej wspólnocie parafialnej zaplanowane są rekolekcje wielkopostne.
Za tydzień będzie 6. niedziela zwykła.

Jak zauważyliście, w ostatnim czasie mamy pewne trudności z ogrzewaniem kościoła. Mianowicie: palnik w piecu grzewczym nie działa we właściwy sposób. Staramy się, aby temu zaradzić, lecz musimy poczekać na części zamienne, aby go naprawić. Prosimy bardzo o zrozumienie i cierpliwość. Ufamy, że usterka będzie naprawiona w niedługim czasie.

Czytajmy prasę katolicką. Polecamy bieżący numer Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój na świecie w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie. Gość przynosi nam także bardzo praktyczny artykuł o chrzestnych i świadkach bierzmowania, z którego dowiemy się, że taka osoba musi być przede wszystkim wierzącym i praktykującym katolikiem i spełniać jeszcze inne warunki. Warto się z tym zapoznać. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, skąd bierze się rosnąca na świecie nienawiść do chrześcijan, do miejsc związanych z chrześcijaństwem i do symboli chrześcijańskich. Niedziela Stara się też odpowiedzieć na pytanie: dlaczego szefowie Google’a, Facebooka i Amazona oraz przedstawiciele elit finansowych zainteresowani są niechrześcijańskimi formami duchowości i jakie rodzi to zagrożenie. Zwróćmy także uwagę na bardzo cenne czasopisma WPiS i Głos Ojca Pio.

Przed rozesłaniem. W Eucharystii Bóg rozgrzewa nam serca. Chrońmy ten płomień, by nie wygasł. Mamy nim zapalać innych. Pan tego od nas pragnie i mówi nam: Idźcie mimo własnej słabości! Ja was posyłam!.