Ogłoszenia parafialne – 6 marca 2022 roku

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 2 osoby, złożono 2 ofiary. Następne sprzątanie będzie w sobotę 12 marca po porannej i prosimy na nie parafian z domów: 89g, 89k, 89L, 90, 91 – 2 rodziny, 92, 92a, 92b, 92e.

W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu. 
Poniedziałek. Na chwilę modlitwy z św. Janem Pawłem II w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza parafialny oddział Akcji Katolickiej.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Rozpoczyna się nowenna do Św. Józefa. Będzie codziennie na zakończenie adoracji.
Piątek. O 900 będzie droga krzyżowa dla tych, którzy nie mogą przyjść po południu. O 1700 będzie droga krzyżowa dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej oraz dla dorosłych, którzy przed południem pracowali, a o 1900 będzie droga krzyżowa dla uczniów klas 7. i 8. oraz dla starszej młodzieży. Do udziału w drogach krzyżowych zapraszamy wszystkich parafian; najlepiej całymi rodzinami, jeżeli będzie to możliwe. Za pobożny udział w drodze krzyżowej możemy zyskiwać odpusty.
Za tydzień będzie 2. niedziela Wielkiego Postu. Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. O 1600 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Za pobożny udział w gorzkich żalach możemy zyskać odpusty.

Ogłoszenie związane z pomocą dla obywateli dotkniętej wojną Ukrainy. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ostatnią niedzielę i w Środę Popielcową z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy; nasza parafia zebrała 20 tys. złotych. Bóg zapłać! Natomiast Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają na Ukrainie i wymagają wsparcia. Paczki te będą przygotowywane we wszystkich parafiach naszej diecezji przez wspólnoty parafialne oraz przez osoby prywatne, które zechcą samodzielnie włączyć się w tę akcję. W przygotowanych paczkach powinny znaleźć się tylko te produkty, które znajdują się na liście załączonej przez Caritas. Wydrukowaną listę wywiesiliśmy w gablocie parafialnej i zamieściliśmy na stronie internetowej naszej parafii. Wszystkie produkty muszą zmieścić się w jednym kartonie, którego ciężar nie powinien przekroczyć 17 kg.  Do każdego kartonu zostanie dołączony krótki list skierowany do odbiorców paczki. Przygotowane przez Caritas kartony na dary będą dostarczone do naszej parafii w połowie marca. Po otrzymaniu kartonów ze specjalnym logo trzeba będzie spakować do nich zebrane artykuły i odpowiednio je zabezpieczyć oklejając przezroczystą taśmą, tak aby logo Caritas i logo akcji pozostały widoczne. Zaklejone paczki w wyznaczonym dniu dostarczymy do domu parafialnego, aby potem Caritas zawiózł je w kierunku granicy z Ukrainą. Zachęcamy parafian do zainteresowania się tą akcją i do wzięcia w niej udziału. Natomiast Urząd Gminy Tarnów prowadzi stały punkt zbiórki darów dla Ukrainy w Domu Kultury w Zbylitowskiej Górze przy ul. Sportowej. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 1200 do 1600. Ze szczegółami tej akcji można zapoznać się na stronie internetowej gminy.

Czytajmy prasę katolicką. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego w dużej części poświęcony jest inwazji Rosji na Ukrainę. W Gościu poleczmy także cykl wielkopostny „Droga do wolności”, a przewodnikiem na tej drodze jest słowo Boże. W Niedzieli o wojnie na Ukrainie, o dramatach  ludzi i pomocy dla potrzebujących opowiada salezjanin Witalij Krywycki, biskup diecezji kijowsko-żytomierskiej. Tygodnik Katolicki Niedziela stara się również odpowiedzieć na pytanie: jak rozmawiać z dziećmi o wojnie. Zauważmy nowy numer WPiS-u. Zwróćmy uwagę na książkę pt. Nie mamy prawa milczeć autorstwa naszego rekolekcjonisty ks. prof. Janusza Królikowskiego, który podkreśla w niej, że wobec zmasowanego ataku wielu sił na chrześcijan, a szczególnie na katolików, nie możemy milczeć, ustępować, rezygnować, poddawać się zniechęceniu i wygodnictwu. Książkę tą można nabyć w zakrystii.

Przed rozesłaniem. Rozpoczynając kolejny Wielki Post w naszym życiu nie ulegajmy pysze i nie próbujmy walczyć z naszymi wadami sami, o własnych siłach. Niech więc prowadzi nas błogosławieństwo Boże, o które prosimy księdza rekolekcjonistę.