Ogłoszenia parafialne – 6 sierpnia 2023 roku

Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na które prosimy parafian z bloku drugiego ceramiki (numery 1-12).

W rozpoczynającym się 18. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Msza święta będzie o 700.

Wtorek. Wspomnienie św. Dominika, kapłana. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msza święta o 700.

Piątek. Wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msza święta o 700.

Sobota. Msze święte o 700 i 1800.

Za tydzień będzie 19. niedziela zwykła. Składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy dzisiaj m.in. o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej oraz o tym, jak działa błogosławieństwo. Tygodnik Katolicki Niedziela podejmuje temat „ Prawdy o współczesnych sektach” oraz w jaki sposób ukrywa się demoniczny wymiar takich praktyk jak okultyzm, spirytyzm, czary i magia.

Przed rozesłaniem. Wpatrując się w Jezusa przemienionego, pomyślmy dzisiaj, co każdy z nas mógłbym zmienić w swoim życiu, aby stać się bardziej świętym. I zróbmy wszystko, aby tak się stało.