Ogłoszenia parafialne – 6 września 2020 roku

Wysłuchaliśmy upomnień Jezusa. Teraz my sami mamy podjąć trudny obowiązek i w duchu miłości oraz odpowiedzialności za bliźnich upominać ich wskazując im drogę do nieba.

W dniu dzisiejszym oficjalnie dokonuje się zmiana pokoleniowa wśród pracowników naszej parafii. Pan Józef Zając kończy swoją 24. letnia posługę kościelnego, a jego obowiązki przejmuje młodsza osoba, nasza parafianka, pani Anna Bobrowska. Zmiana ta dokonała się faktycznie już na wiosnę, w czasie największych obostrzeń epidemicznych i dlatego dopiero teraz jest dobry czas, aby podziękować panu Józefowi za jego ofiarną służbę w zakrystii przez te lata i przedstawić nową osobę, której przysługuje nie tytuł kościelnej, lecz pani zakrystianki; tak bowiem są nazywane siostry zakonne i panie posługujące w zakrystiach. Prosimy bardzo, aby przyzwyczaić się i takiego tytułu używać wobec pani Ani. Dziękujemy więc gorąco Panu Józefowi za 24 lata ofiarnej pracy, którą wykonywał w najwyższym oddaniem, w cichości i w pokorze. Natomiast nowej zakrystiance życzymy długich lat w tej służbie i zadowolenia z pracy. Obydwie osoby w modlitwie polecamy dobremu Bogu i opiece Matki Bożej Niestającej Pomocy, patronki naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 5 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 9 osób, i złożono 5 ofiar. Do sprzątania w sobotę, 12 września prosimy parafian z domów: 400a – 2 rodziny, 400c – 2 rodziny, 401 – 2 rodziny, 401a, 401b, 401c – 2 rodziny.

W tym tygodniu
Wtorek. Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji. Msze św. będą o 630, 800 i 1800. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego i koronka. Jak chce tradycja, na zakończenie Mszy świętych poświęcimy ziarno do siewu. O 1630 w kościele będzie zbiórka kandydatów na ministrantów; na zbiórkę zaprasza ks. Józef.
Środa. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 1630 ks. Jan zaprasza dziewczynki z klas od 3. do 7. na zbiórkę DSM.
Czwartek. Na Mszę świętą o 1800 zapraszamy rodziców i dzieci z klas 3., które w obecnym roku szkolnym będą przygotowywać się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.
Piątek. O 1630 w kościele będzie zbiórka ministrantów, a o 1830 zbiórka lektorów; na obydwie zbiórki zaprasza ks. Józef. Obecność obowiązkowa. Ks. Jan natomiast o 1900 zaprasza uczniów klas 7. i 8. oraz szkół średnich na spotkanie grupy młodzieżowej. Starszych parafian zapraszamy także o 1900 na spotkanie grupy biblijnej.
Za tydzień będzie 24. niedziela zwykła. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Po Mszy wieczorowej będzie modlitwa uwielbienia, na którą zaprasza ks. Jan i grupa młodzieżowa.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny zastanawia się, jaki obraz edukacji religijnej w Polsce wyłania się w 30. rocznicę powrotu katechezy do szkół. Ponadto w Gościu przeczytamy o fałszywych kaznodziejach i prorokach, którzy przy okazji pandemii zintensyfikowali swoją działalność w internecie. Tygodnik Katolicki Niedziela drukuje wywiad z arcybiskupem Salvatore Pennacchio nun-cjuszem apostolskim w Polsce. Ponadto Niedziela opisuje rodzinne miasto i krewnych Najświętszej Maryi Panny.  

Przed rozesłaniem. Idźmy do naszych domów umocnieni Słowem Bożym i posileni Ciałem Chrystusa. Błogosławieństwo Boże niech umocni nas w postawie miłości Boga i bliźniego.