Ogłoszenia parafialne – 7 czerwca 2020 roku

Bóg, który jest tajemnicą, objawił ludziom swoją miłość, aby dać nam udział w życiu wiecznym. Wychwalajmy Boga w Trójcy Jedynego i szczególnie dzisiaj zastanówmy się nad znakiem krzyża, który każdego dnia tyle razy wykonujemy i nad znaczenie słów: W imię Ojca i Syna, i Ducha świętego.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafialne; w kończącym się tygodniu przekazano 16 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 3 osoby i złożono 3 ofiary na środki czystości i kwiaty. Bóg zapłać. Na sobotę 13 czer-wca do sprzątania prosimy parafian z domów:  161b, 161c, 161d, 161e, 161g, 162/1, 162/2, 163, 163a, 163b.

 W tym tygodniu.
Pamiętajmy, że dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W ciągu całego tygodnia będzie trwała nowenna przed misjami parafialnymi. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiali po nabożeństwie czerwcowym, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
Wtorek. Przed mszą wieczorową odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Środa. O 900 będzie się pierwsza spowiedź dla dzieci z klas trzecich, które w czwartek przystąpią do pierwszej Komunii świętej. Do spowiedzi zapraszamy także ich rodziny. Po nabożeństwie czerwcowym odmówimy modlitwy związane z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą o 630, 845, 1200 i 1700. Od zawsze w tym dniu organizujemy uroczyste procesje eucharystyczne, które idą ulicami miast i wiejskimi drogami naszych parafii. W związku z tym, że obecnie obowiązujące przepisy sanitarne nie pozwalają, aby jakiekolwiek zgromadzenie ludzi przekraczało liczbę 150. osób, postanowiliśmy, że tego dnia po każdej Mszy świętej organizujemy procesje eucharystyczne. Przejdą one wokół naszego kościoła, bo tylko na taką formę zezwolił ksiądz biskup. Przy kościele postawimy cztery ołtarze i w podczas procesji po Mszy świętej o 845 odczytamy przy nich przepisane fragmenty Ewangelii; pozostałe procesje będą celebrowane bez tych czytań. O urządzenie ołtarzy prosimy: ołtarz 1. – parafian z bloków ceramiki, ołtarz 2. – parafian z domów o numerach od 155 do 171, ołtarz 3. – parafian z domów o numerach od 491 do 500, ołtarz 4. – młodzież. Na procesje zapraszamy wszystkich parafian, przede wszystkim dzieci, ale rozdzielmy się na poszczególne godziny. Prosimy o wzięcie feretronów i symboli. Orkiestrę prosimy o ubogacenie liturgii pięknie wykonanymi pieśniami eucharystycznymi. W czasie procesji zachowajmy odpowiednie odległości i używajmy maseczek. W tym samym dniu podczas Mszy świętej o godzinie 1200 uczniowie klas 3. w liczbie 25. przyjmą I Komunię świętą. Starajmy się więc być na innej mszy, dwunastkę zostawmy dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.
Piątek. Wspomnienie bł. Romana Sitki, kapłana i towarzyszy męczenników. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę świętą o 1800 w ramach Białego Tygodnia. Pierwszy dzień oktawy Bożego Ciała; procesje będą po mszy o 1800.
Sobota. Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Drugi dzień oktawy Bożego Ciała. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę św. o 1800.
Za tydzień będzie 11. niedziela zwykła. W naszej wspólnocie parafialnej w tym dniu rozpoczniemy misje, które będziemy przeżywali z misjonarzami męczennikami z Pariacoto: bł. Michałem Tomaszkiem i bł. Zbigniewem Strzałkowskim. Misje poprowadzą współbracia błogosławionych męczenników, ojcowie franciszkanie konwentualni. Program misji został wydrukowany na specjalnych ulotkach, które dotrą do każdego domu i do każdej rodziny w naszej parafii. Ten sam program znajdzie się na stronie internetowej parafii. Prosimy, aby się z nim zapoznać i zaplanować sobie uczestnictwo w całych misjach. Spotkania misyjne podczas mszy o 800 i 1800 będziemy transmitowali w kanale internetowym YouTube. O innych ewentualnych transmisjach będziemy informowali. Trzeci dzień oktawy Bożego Ciała i trzeci dzień Białego Tygodnia. Procesja będzie po Mszy świętej o 1200; dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na 1200.

Jutro domy w Woli Rzędzińskiej odwiedzą kominiarze w celu sprawdzenia i oczyszczenia przewodów kominowych.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o duchowej procesji Bożego Ciała. Tygodnik Katolicki Niedziela szuka odpowiedzi na pytanie, czym jest odpowiedzialny biznes i jego działania prospołeczne.

Przed rozesłaniem. Błogosławieństwo kończy Mszę świętą i jesteśmy posłani do miejsc, w których żyjemy, pracujemy i odpoczywamy, abyśmy wobec świata dawali świadectwo chrześcijańskiego życia. Peregrynujące relikwie świętego  Jana Pawła II i jego obraz zostają w naszym kościele do zakończenia Mszy świętej o 1200. Po tej mszy pożegnamy je i pojadą do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie. Zachęcamy wszystkich, którzy mają chwilkę czasu, do pozostania w kościele po zakończeniu mszy i do prywatnej modlitwy zanoszonej do Boga za przyczyną naszego świętego rodaka.