Ogłoszenia parafialne – 7 kwietnia 2024 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji Dnia Świętości Życia oraz peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów. Drodzy Diecezjanie! Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którą wspólnota Kościoła otacza stałą troską i szacunkiem, ukazując piękno tego daru. Kościół przypomina jednocześnie konsekwentnie, o Bożym prawie odnoszącym się do każdego etapu jego trwania w wymiarze ziemskim, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Szczególnym czasem podkreślenia wartości ludzkiego życia będą dwa zbliżające się wydarzenia. Pierwszym z nich jest Dzień Świętości Życia, którego centralne uroczystości będą obchodzone w poniedziałek w Sanktuarium Narodzenia NMP w Okulicach. O 1800 będzie celebrowana Msza Święta, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Drugim wydarzeniem będzie przeżywana w dniach od 13 do 20 kwietnia peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będziemy mogli w niej uczestniczyć w siedmiu wybranych kościołach w różnych regionach naszej diecezji, co ułatwi przybycie pielgrzymom na uroczystości. Chcąc dobrze przygotować się do tej peregrynacji, rozpoczęliśmy wczoraj Tydzień Małżeństw i Rodzin, podczas którego otaczamy szczególną modlitwą rodziny naszej diecezji oraz organizujemy wiele spotkań i wykładów, które mają ukazać aktualność przesłania Samarytan z Markowej i przybliżyć biografię tej rodziny. Serdecznie zachęcam Was do udziału w tych wydarzeniach oraz do podjęcia podczas jutrzejszej uroczystości Zwiastowania Pańskiego pięknego i zawsze aktualnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bł. Rodzino Ulmów, módl się za nami! Z pasterskim błogosławieństwem. †Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 3 ofiary złożone na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób, złożono 7 ofiar. Następne sprzątanie kościoła będzie w sobotę 13 kwietnia po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 135b, 136a, 137 – 2 rodziny, 137a, 138, 138a – 2 rodziny, 140, 140a, 140b, 140b/1.

W rozpoczynającym się 2. tygodniu wielkanocnym.

Przypominamy, że dzisiaj o godzinie 1500 będziemy celebrowali nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. Rozpocznie się ono od nowenny i koronki do Miłosierdzia Bożego, potem będzie czuwanie modlitewne, które przygotowała grupa młodzieżowe wraz z ks. Waldemarem. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

Poniedziałek. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msze św. będą o 630, 800 i 1800. W czasie mszy wieczorowej odbędzie się nabożeństwo adopcji duchowej dziecka poczętego. Do podjęcia tej adopcji i do modlitw w intencjach dzieci nienarodzonych zapraszamy wszystkich dorosłych parafian.

Wtorek. Adoracja Najświętszego. Sakramentu o 1700, nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na mszę wieczorową zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Środa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700. Na koniec nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Sobota. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Za tydzień będzie 3. Niedziela Wielkanocna przeżywana w Polsce jako Niedziela Biblijna. Rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w peregrynacji relikwii błogosławionej rodziny Ulmów, która rozpocznie się w najbliższą sobotę w tarnowskiej katedrze. Program peregrynacji znajdziemy na stronach internetowych tarnowskiej kurii i parafii katedralnej, a także na plakatach, które od jakiegoś czasu są w gablocie przed kościołem. Nawiedzenie Tarnowskiej Bazyliki Katedralnej zakończy się w niedzielę w godzinach popołudniowych. Potem relikwie nawiedzą inne parafie w naszej diecezji. My mamy najbliżej do katedry w Tarnowie, wykorzystajmy ten fakt. Do katedry pielgrzymujemy indywidualnie.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o mało znanych faktach dotyczących powstawania Dzienniczka św. siostry Faustyny Kowalskiej oraz o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. Tygodnik Katolicki Niedziela przedstawia czytelnikom panoramę działalności Caritasu w Polsce i za granicą, oraz o losie chrześcijan w Ziemi Świętej w obliczu wojny w Gazie.

Przed rozesłaniem. Odkrywajmy wielką tajemnicę Miłosierdzia Bożego i zanurzajmy się łaskach Jezusa Miłosiernego, które są z nami od naszego chrztu i we wszystkich sakramentach. W mocy Ducha miłujmy naszych braci. Otrzymujemy te dary nie z powodu naszych zasług, lecz dzięki Bożemu przebaczeniu.