Ogłoszenia parafialne – 7 listopada 2021 roku

Dziękujemy za 11 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj kościół sprzątało 6 osób, złożono 7 ofiar. Bóg zapłać! Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów o numerach: 27a, 27b, 28, 28a/1, 28a, 28b, 28c, 28d – 2 rodziny, 28e. Dziękujemy Andrzejowi i Tomaszowi Prędotom, którzy ofiarowali piękne chryzantemy do kościoła.

Przypominamy o tym, że przez cały listopad możemy zyskiwać odpusty za zmarłych. Warunki zyskiwania tych odpustów są zamieszczone na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce ogłoszenia parafialne w dnia 1 listopada 2021 roku. Na cmentarzu będzie niedługo wiele śmieci. Prosimy, aby wrzucać je do kontenerów, oprócz chryzantem. Te proszę składać obok kontenera parafialnego na pryzmę w miejscu, które oznaczymy. Ważna uwaga: na tą pryzmę nie wyrzucamy doniczek. Doniczki do kontenerów, chryzantemy na pryzmę! Zachowanie takiego porządku jest bardzo ważne!

W rozpoczynającym się 32. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Wtorek. Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O 1700 w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Miłosierdzia Bożego, o 1730 różaniec z wypominkami, o 1800 Msza święta.
Środa. Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. O 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy z nowenny do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy i błogosławieństwem. Różaniec z wypominkami i wieczorna Msza święta.
Czwartek. Wspomnienie św. Marcina z Tours. Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte o 630 i 1800. Zapraszamy na Mszę świętą o 1800, która będzie ofiarowana m.in. w intencji naszej Ojczyzny.
W dniu Narodowego Święta Niepodległości nasza parafialna orkiestra będzie realizuje projekt artystyczny zatytułowany CHAWAŁA I CZEŚĆ BOHATEROM. Złożą się na to: o 900 warsztaty instrumentalne dla członków orkiestry w domu parafialnym, o 1500 rozstrzygnięcie konkursu na prezentację multimedialną pt. Ks. Walenty Mróz i oficer Aleksander Furmański – niezwykli bohaterowie Woli Rzędzińskiej w domu parafialnym, o 1530 na cmentarzu parafialnym modlitwa za zmarłych bohaterów przy ich grobach, o 1600 w kościele parafialnym koncert finałowy, na którym wystąpią członkowie naszej orkiestry; koncert będzie transmitowany w kanale internetowym YouTube. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian najpierw na cmentarz, aby wspólnie pomodlić się przy grobach naszych bohaterów, a potem do kościoła na koncert w wykonaniu członków naszej orkiestry. Szczegóły tego wydarzenia są zamieszczone na banerach wywieszonych przy parkingu przed kościołem, oraz na stronie internetowej naszej parafii. Po koncercie o 1700 rozpocznie się  adoracja Najświętszego Sakramentu, potem różaniec z wypominkami i msza wieczorowa.
Piątek. Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
Sobota. Wspomnienie świętych męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
W niedzielę za tydzień będzie 33. niedziela zwykła. Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Członków parafialnego zespołu synodalnego zapraszamy na spotkanie, które rozpocznie się o 1700 w domu parafialnym.

Przypominamy, że adoracje Najświętszego Sakramentu w listopadzie będą trwać krócej, od 1700 do 1730. Potem różaniec z wypominkami i msza wieczorowa.

Sołtys wsi Wola Rzędzińska 1 informuje, że 4 rata podatku za rok 2021 będzie przyjmowana w domu parafialnym w sobotę (13 listopada) od 800 do 1000 i w poniedziałek (15 listopada) od 1400 do 1700.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy opowieść o niezwykłym małżeństwie Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę – cenę życia. Tygodnik Katolicki Niedziela relacjonuje wizytę biskupów polskich ad limina apostolorum, oraz rozpoczyna cykl będący krótka powtórką z podstaw katechizmu.   

Przed rozesłaniem. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas i przedłuży ofiarę, jaką złożyliśmy na ołtarzu. Po przemienieniu przez udział w męce Chrystusa starajmy się o umiejętność składania takiej samej ofiary dla bliźnich.