Ogłoszenia parafialne – 7 lutego 2021 roku

Kończymy Eucharystię. Niech będzie ona dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach poznania Zbawiciela. Niech przymnoży nam wiary, nadziei i miłości wkroczeniu za Panem.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli było 2. ofiary. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 6 osób i złożono 8 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 460a, 460b, 460d, 460e, 460g, 462a, 462b, 470, 470a, 473a, 473/1.

W rozpoczynającym się tygodniu.
Wtorek. O 1630 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów na ministrantów; zapraszamy wszystkich. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy nowennowe do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Na koniec codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy związane z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. W tym dniu, tradycyjnie nazywanym tłustym czwartkiem, w naszej wspólnocie parafialnej będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne. Rozpoczniemy je Mszą św. celebrowaną w naszym kościele a o 800. Porządek adoracji w ciągu dnia będzie następujący:

800 Msza święta dla seniorów i adoracja do 1000.
1000 – 1100 Członkowie grupy apostolstwa chorych i grupy modlitewnej św. Ojca Pio.
1100 – 1200 Członkowie grupy pomocy dla dusz czyśćcowych.
1200 – 1300 Członkowie róż żywego różańca.
1300 – 1400 Parafianie z domów od 1 do 149.
1400 – 1500 Parafianie z domów od 150 do 499.
1500 – 1600 Parafianie z domów od 500 do 611 i bloki ceramiki.
1600 – 1700 Dzieci i młodzież z naszej parafii.
1700 – 1800 Wszyscy parafianie, którzy nie mieli możliwości, aby przyjść w godzinie wyznaczonej.
1800 Msza święta wieczorowa, która zakończy adorację.

Ten porządek wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.  Przynieśmy do kościoła książeczki, korzystajmy ze śpiewników. Módlmy się głośno, ale pozostawmy sobie chwilę na osobistą modlitwę w ciszy. We czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. Nabożeństwo dla chorych urządzimy w późniejszym terminie. Na mszę wieczorową o 1800 zapraszamy dzieci klas 3. z rodzicami w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.
Piątek. O 1630 w kościele odbędzie się spotkanie ministrantów. Natomiast po mszy wieczorowej będzie spotkanie lektorów. Zapraszamy wszystkich.
Za tydzień będzie 6. niedziela zwykła. Rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, kto powinien decydować, kiedy zaprzestać uporczywej terapii, i na czy polega różnica między rezygnacja z uporczywej terapii a eutanazją. Ponadto w Gościu znajdziemy artykuł odpowiadający na pytanie, dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego. W Tygodniku Katolickim Niedziela znajdziemy wnikliwy komentarz w sprawie z Ropicy Polskiej, jaka pokazała się przy okazji bierzmowania. Wynika z niej to, co winno być oczywiste dla człowieka wierzącego, że wiarę należy traktować poważnie, a sakramenty nie są usługą, którą oferuje Kościół. Ponadto Niedziela drukuje rozmowę z Annę Dymną, która podkreśla, że ludzie są po to, aby ich kochać i opowiada, jak ustrzec przed depresją w czasach pandemii osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Przed rozesłaniem. Powszedni chleb stał się niezwykłym Ciałem Zbawiciela. Zwykłe wino stało się drogocenną Krwią Chrystusa. Bóg zawsze przemienia to, co zwyczajne, w coś niezwykłego. W jakiś sposób już przemienił dzisiaj nasze życie poprzez nasz udział w tej Eucharystii. Wracamy odmienieni do naszych domów i miejsc pracy, do całego świata. Starajmy się być w myśl słów św. Brata Alberta dobrymi jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.