Ogłoszenia parafialne – 7 maja 2023 roku

Jezus zapewnia nas, że on sam jest drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej niż tylko przez Niego. Zaprasza nas, abyśmy traktowali życie jak drogę do nieba, w czasie której prawda Bożych słów jest podstawowym punktem odniesienia.

Dziękujemy ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii złożone w ostatnim tygodniu; było ich 13. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 10 osób, złożono 9 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę po pierwszej spowiedzi dzieci klas trzecich. Prosimy na nie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W rozpoczynającej się 5. tygodniu wielkanocnym.
Przypominamy, że dzisiaj od 1600 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1630 nabożeństwo majowe; potem Msza święta. Wszystkie nabożeństwa majowe są pół godziny przed Mszą świętą wieczorową.
Poniedziałek. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji; Msze święte jak w dzień powszedni. Po mszy wieczorowej będzie próbna spowiedź dzieci klas trzecich.
Wtorek. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 nabożeństwo majowe, a po nim nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. O 1700 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu grupa pomocy dla dusz czyśćcowych zaprasza na wspólną modlitwę. O 1730 będzie nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Piątek. Na nabożeństwo majowe i Mszę świętą o 1800 zapraszamy szczególnie dzieci z klas trzecich z rodzicami; dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Przynosimy świece od chrztu.
Sobota. W tym dniu o 800 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania.
Za tydzień będzie 6. niedziela wielkanocna. Podczas Mszy świętej o 1200 będziemy przeżywali uroczystość I Komunii świętej dzieci klas trzecich. Te dzieci i ich rodziny otoczmy naszymi modlitwami.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym dziennikarza próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zastąpiła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem. Tygodnik Katolicki Niedziela zwraca uwagę na problemy demograficzne w Polsce, gdzie rodzi się coraz mniej dzieci; w listopadzie 2022 roku urodziło się najmniej od zakończenie II wojny światowej. Stara się też odpowiedzieć na pytanie: czy ciesząc objawieniem Bożym, potrzebujemy jeszcze objawień maryjnych?

Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie ogłasza zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/24. Zapisów można dokonać w sekretariacie szkoły przy ul. Warzywnej 3 w dni nauki szkolnej od 800 do 1400. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły.

Sołtys wsi Wola Rzędzińska I informuje, że druga rata podatku za rok 2023 będzie przyjmowana w domu parafialnym w sobotę (13 maja) od 1000 do 1200 i w poniedziałek (15 maja) od 1500 do 1700.

Przed rozesłaniem. Ten, kto prawdziwie kocha, ma dostatecznie dużo czasu dla ukochanej osoby. Spróbujmy w tym tygodniu poświęcić trochę więcej czasu Jezusowi. Bo tylko wtedy może On spełniać swoje obietnice w naszym życiu.