Ogłoszenia parafialne – 7 marca 2021 roku

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; w zakończonym tygodniu złożono 4 ofiary. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 7 osób i złożono 7 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 475 – 2 rodziny, 475b, 484, 484a, 485d, 487 – 2 rodziny, 487d, 487g.

W rozpoczynającym się 3. Tygodniu Wielkiego Postu.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na 1700 do wspólnej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym zaprasza grupa pomocy dla dusz czyśćcowych. W tym dniu rozpoczyna się nowenna do św. Józefa, którą będziemy się modlić na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Użyjemy tekstu tej nowenny, która jest dołączona do dzisiejszego Gościa Niedzielnego. W środę będzie także nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Na mszę wieczorową zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Dzieci będą miały poświęcone książeczki. Ponieważ większość obecnych aspirantów to uczniowie klas trzecich, podczas tej samej mszy będą przyjęci do grona ministrantów.
Piątek. O 900 będzie droga krzyżowa dla tych, którzy nie mogą przyjść po południu. O 1715 będzie droga krzyżowa dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej, a o 1900 będzie droga krzyżowa dla uczniów klas 7., 8. oraz dla młodzieży.
Za tydzień będzie 4. niedziela Wielkiego Postu, którą nazywamy Laetare – Raduj się Jerozolimo. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale, które będziemy transmitowali. Od przyszłej niedzieli w czasie gorzkich żali będziemy zbierali ofiary na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego. W związku z naszym udziałem w nabożeństwach wielkopostnych cały czas apelujemy o odpowiedzialne zachowanie.

Przypominamy o wielkopostnej akcji Caritas. Baranki wielkanocne oraz z paschaliki są dostępne w zakrystii naszego Kościoła. Umowna ofiara wynosi 6 zł

Ważne ogłoszenie dotyczące naszego cmentarza parafialnego. Z przyczyn niezależnych od parafii z cmentarza musiał być zabrany jeden kontener na śmieci: ten od strony parkingu przed główną bramą. Mamy więc do dyspozycji tylko jeden kontener od strony ceramiki. Tak na razie zostanie i to nam musi wystarczyć. Prosimy parafian, żeby korzystali tylko z tego kontenera, który jest czynny, i nie znosili zielonych śmieci na stare miejsce, a najlepiej żeby wszystko, co jest niepotrzebne na grobach ich bliskich, i co jest zniszczone, zabierali do domów i dołączali do swoich śmieci, za które i tak każdy musi płacić. Wpracujmy sobie taki odruch, że swoje śmieci z cmentarza zabieramy do siebie, i wtedy zapotrzebowanie na kontener na cmentarzu będzie dużo mniejsze. Absolutnie nie będzie tolerowane przywożenie samochodami śmieci do kontenera cmentarnego, bo to jest akt wandalizmu, a gdy takie fakty nastąpią, natychmiast będą zgłaszane odpowiednim władzom porządkowym. Warto też wiedzieć, że teren przy kontenerze na śmieci od ceramiki jest cały czas monitorowany. Przy okazji tematu cmentarza parafialnego, chcemy ogłosić, że na obecny rok planujemy przeprowadzenie remontów kolejnych alejek cmentarnych; pierwsza będzie ta, która prowadzi od wejścia przy cmentarzu wojskowym w kierunku kaplicy, bo ta jest w najgorszym stanie technicznym.

Dyrekcja naszej szkoły podstawowej ogłasza zapisy dzieci z rocznika 2014 do pierwszej klasy w roku szkolnym 2021/2022. Zapisu można dokonać od 5 do 26 marca z sekretariacie szkoły lub drogą elektroniczną. Potrzebne drugi są dostępne w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej szkoły.

Sołtys w Woli Rzędzińskiej 1. informuje, że pierwsza rata podatku za rok 2021 będzie przyjmowana w sobotę 13 marca od 700 do 1000, oraz w poniedziałek 15 marca od 1300 do 1800 w domu parafialnym. Istnieje również możliwość zapisywania się na zakup ziemniaków sadzeniaków.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy trzecią część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim, oraz dodatek: Nowennę do św. Józefa. Na stoliku z gazetami znajdziecie także bardzo bogate, piękne i godne zainteresowania wydanie Gościa Extra noszące tytuł Cień Ojca, które w całości jest poświęcone św. Józefowi. Powstało ono z okazji Roku św. Józefa ogłoszonego przez papieża Franciszka dla całego Kościoła. Zwróćcie jednak uwagę na ceny: normalne wydanie Gościa kosztuje tradycyjnie 6 zł, a wydanie Extra 9 zł.  Na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela postawione zostało pytanie: czy do kościołów wrócą wierni, którzy nie przychodzą na msze i nabożeństwa z powodu pandemii. Jest więc komentarz na temat, jak Kościół radzi sobie z pandemią. Ponadto w Niedzieli przeczytamy o kobietach zatrudnionych w Watykanie, które stanowią ¼ wszystkich pracowników, oraz dlaczego papież Franciszek do grona swoich doradców powołuje coraz więcej kobiet.

Przed rozesłaniem. Chrystus przychodząc do naszych serc nie tylko oczyścił je, ale też napełnił swoją mocą i mądrością. Trwajmy w Jego łasce i z radością podejmujmy nasze wielkopostne starania przez kolejne dni tego tygodnia.