Ogłoszenia parafialne – 8 maja 2022 roku

W ostatnim czasie w naszej wspólnocie parafialnej miały miejsce dwa jakże ważne fakty. Dzisiaj 30. dzieci z klas trzecich z naszej parafii po raz pierwszy przyjęło Komunię świętą. W sobotę te dzieci przystąpiły do pierwszej spowiedzi. Cieszymy się tym faktem. Dziękujemy ich rodzicom i księdzu katechecie Józefowi za przygotowanie ich do tych sakramentów. Módlmy się za te dzieci, aby ich więź z Jezusem eucharystycznym ciągle się umacniała. Przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały Biały Tydzień. Zapraszamy je na nabożeństwa majowe i Mszę świętą o 1800. Dziękujemy też rodzicom i księdzu katechecie Janowi za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniowie klas ósmych przystąpili do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej we wtorek 26 kwietnia. Za tą młodzież także się pomódlmy gorąco, aby nigdy nie słuchali szatańskich pokus tego świata, nie odeszli od Boga, ale umocnieni darami Ducha Świętego zawsze byli świadkami Chrystusa.

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na potrzeby parafialne. Wczoraj nasz kościół sprzątali rodzice dzieci pierwszokomunijnych, oni też postarali się o dekorację kościoła. Bóg zapłać! Następne sprzątanie będzie w sobotę 14 maja po mszy porannej. W tym dniu o posprzątanie kościoła prosimy parafian z domów: 121b, 122a, 122b, 122c, 124, 124a, 124b – 2 rodziny.

Przypominamy o nabożeństwach majowych. Celebrujemy je codziennie w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed mszą wieczorową, w dni powszednie o 1730, a w niedziele o 1630. Zapraszamy.

W tym tygodniu.
Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Przez cały tydzień będziemy prosić Boga w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i do życia konsekrowanego w świecie.
Poniedziałek. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Msze święte jak w dzień powszedni.
Wtorek. O 1700 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 nabożeństwo majowe, potem nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. W ramach adoracji Najświętszego Sakramentu o 1730 będzie nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Piątek. Na nabożeństwo fatimskie zapraszają nasi sąsiedzi z parafii Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie o 2000.
Sobota. Święto św. Macieja, apostoła. Msze święte jak w dzień powszedni
Za tydzień będzie 5. niedziela wielkanocna. Podczas Mszy świętej o 1200 dzieci z klas czwartych będą przeżywały rocznicę przyjęcia pierwszej Komunii świętej. Prosimy rodziców, aby dzieci te wyspowiadały się w ciągu tygodnia, a niedzielę w miarę możliwości ubrały się w ubranka pierwszokomunijne i wszystkie razem ze swoimi rodzicami wzięły udział we Mszy świętej dziękczynnej.

Sołtys wsi Wola Rzędzińska I informuje, że druga rata podatku za rok 2022 będzie przyjmowana w domu parafialnym w sobotę 14 maja od 900 do 1100 i w poniedziałek 16 maja od 1400 do 1700.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejną płytę z Biblią Audio, a na niej cztery księgi mądrościowe. Ponadto w Gościu przeczytamy o tym, że wojna na Ukrainie będzie miała wpływ na dostęp do żywności oraz na jej ceny w Polsce i na świecie. Tygodnik Katolicki Niedziela zwraca uwagę na fakt, że z powodu wojny na Ukrainie 85% Polaków obawia się o swój los. Ponadto w Niedzieli zapoznamy się z historią gwardzisty szwajcarskiego, który opowiada o swojej służbie za Spiżową Bramą i o powołaniu kapłańskim, jakie zrodziło się w jego sercu w Watykanie. Warto zauważyć także nowe numer Głosu Ojca Pio, który m.in. zwraca uwagę na problem Europy, która staje się coraz bardziej muzułmańska, oraz nowy numer WPiSu, który omawia wiele ważnych tematów m.in. związanych z historią i dniem dzisiejszym Rosji, Polski i reszty Europy.

Przed rozesłaniem. Kończymy sprawowanie Eucharystii, która jest naszym dziękczynieniem wobec Boga,  czyniącego nas członkami swojego ludu, Kościoła Powszechnego. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas w postawie nieustannego dziękczynienia Bogu za Jego dary dla nas.