Ogłoszenia parafialne – 8 października 2023 roku

Warto rozważyć i zapamiętać Słowo, jakie Bóg dał nam dzisiaj. Nie godzi się On, aby w Kościele, który jest Jego winnicą, zagnieździło się zło, lecz pragnie wspólnoty autentycznie żyjącej orędziem Chrystusa. Niech łaska Bożego Miłosierdzia uzdrowi nasze serca i relacje, byśmy przynieśli błogosławione owoce w Kościele.

Dziękujemy za 12 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu i za 12 wpłat na konto parafialne we wrześniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, prosimy na nie parafian z domów: 29, 30, 30/1, 30a, 30b, 31, 31a, 32a, 34, 34a/1, 34b/1.

Przyszła pora, abyśmy zapoznali się z postępem i rezultatami prac związanych z remontem organów i ławek w naszym kościele parafialnym. Remont organów już w zasadzie się zakończył. Pracowało dwie ekipy: trzech mistrzów organowych i pracownicy zakładu stolarskiego. Przeglądnęliśmy całe organy od środka, każda piszczałka została wyjęta, wyczyszczona i naprawiona, całe wnętrze organów odkurzone i wymyte, elementy zniszczone zostały naprawione. Odnowiona została szafa organowa i wszystkie elementy, które widzimy z zewnątrz. Ponadto wymieniliśmy podłogę na chórze, bo stara była bardzo zniszczona, a pod nią zalegały dziesiątki kilogramów śmieci jeszcze z czasów budowy kościoła. Dzisiaj na chórze możemy chodzić po pięknej, dębowej podłodze, ułożonej z drewnianych paneli. Prace te sporo nas kosztowały. Na remont organów wydaliśmy kwotę 54.000 złotych, a za prace stolarskie przy organach i na chórze wydaliśmy dotychczas 25.600. złotych. Ta druga kwota obejmuje tylko materiały na remont szafy organowej i podłogi, nie obejmuje robocizny, której kosztów stolarze jeszcze nie podali. Równocześnie remontowaliśmy ławki w kościele, co w obecnym roku kosztowało nas już 60.600 zł. Mamy do wypłacenia robociznę stolarzy na chórze i zamierzamy prowadzić dalszy remont ławek. Już teraz chcemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom, którzy w obecnym roku składali ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne w kościele i prosimy o dalsze wsparcie, abyśmy zakończyli to, co rozpoczęliśmy.

W rozpoczynającym się 27. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Wieczorem o 1900 w domu parafialnym odbędzie spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Wtorek. Od 1700 adoracja Najśw. Sakramentu, na koniec adoracji nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Piątek. Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. W parafii Miłosierdzia Bożego będzie ostatnie w obecnym roku nabożeństwo fatimskie; rozpoczęcie o 2000.

Za tydzień będzie 28. niedziela zwykła. Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Przypominamy o nabożeństwach różańcowych, w dnia powszednie o 1715, w niedzielę o 1615. 15 minut wcześniej jest wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmawiajmy różaniec w naszych domach.

Wójt naszej gminy prosi, aby poinformować parafian, że w Urzędzie Gminy w pokoju nr 105 są udostępnione projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w części Woli Rzędzińskiej dotyczące południowej strony drogi Krzyskiej. Uwagi do projektów można składać do 22 listopada 2023 roku.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich, również z Polski. Tygodnik Katolicki Niedziela drukuje wywiad z politologiem dr hab. Bartłomiejem Biskupem, który podkreśla, że przy wyborach najważniejsza jest wiarygodność kandydatów. Odpowiada na pytania: jak odsiać kłamstwa wyborcze od prawdy, oraz czym powinien kierować się katolik przy wyborze swoich kandydatów? Zwróćmy też uwagę na dwa dodatki. Pierwszy to Gość Extra pt. Matka uczniów, który opowiada o objawieniach maryjnych, o blasku Jasnej Góry, o dogmatach maryjnych i o różańcu. Drugi dodatek jest do Niedzieli, ma tytuł Bitwa o pamięć, opisuje znamienne fakty z historii świata i Polski, podkreśla, jak ważna jest pamięć historyczna w zachowaniu swojej tożsamości w pogmatwanym współczesnym świecie.

Przed rozesłaniem. Pan wybrał nas, uświęcił i posyła, abyśmy przez dobre czyny dawali świadectwo dzisiejszego spotkania z Nim. Niech owoce naszej całotygodniowej aktywności będą liczne i piękne.