Ogłoszenia parafialne – 8 sierpnia 2021 roku

Edykt księdza biskupa ordynariusza (odczytać z osobnej kartki).

Dziękujemy za 5 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 6 ofiar. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej prosimy parafian: 577, 578a, 579 – 2 rodziny, 579a, 580b, 580c – 2 rodziny, 580d, 581.

W rozpoczynającym się 19. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Poniedziałek. Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Msza święta o 700. W poniedziałek przypada 30. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Szczycimy się posiadaniem ich relikwii w naszym kościele. W poniedziałek chcemy oddać im cześć. Po Mszy świętej skierujemy do Boga specjalne modlitwy za przyczyną błogosławionych męczenników. Ponieważ nie możemy dawać ich relikwii do ucałowania, każdy uczestnik Mszy św. w poniedziałek otrzyma indywidualne błogosławieństwo ich relikwiami.
Wtorek. Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msze św. będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji  nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msze św. będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Msza święta o 700.   
Piątek. Msza święta o 700. Nasi sąsiedzi zapraszają na nabożeństwo fatimskie; rozpoczęcie o 2000.
Sobota. Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Msze święte będą o 700 i 1800.
W niedzielę za tydzień będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tradycji Matki Bożej Zielnej. Msze święte będą według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy świętej będziemy błogosławili zioła i kwiaty, a podczas mszy o 845 podziękujemy Panu Bogu za plony zebrane na polach, działkach i ogrodach. Tą Eucharystię rozpoczniemy przy grocie na placu kościelnym, gdzie się zbierzemy i pobłogosławimy symboliczny wieniec żniwny. Potem będzie procesja do kościoła i dziękczynna Msza święta, w czasie której za przyczyną Maryi Wniebowziętej wzniesiemy do Boga modlitwy w intencji rolników uprawiających ziemię. Jesteśmy przekonani, że parafianie przygotują wieniec żniwny, a my dołożymy starań, aby zachować cały ceremoniał dożynkowy. Składka ze wszystkich mszy będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Na przyszłą niedzielę chcemy udekorować kościół kwiatami z naszych ogrodów i ziołami. Dlatego prosimy, aby parafianie podzielili się z nami pięknymi kwiatami, które rosną wokół ich domów i przynieśli je do kościoła. Prosimy, aby uczynić to w piątek rano, po Mszy świętej.

W tym dniu wójt naszej gminy zaprasza na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się w Woli Rzędzińskiej. W programie są; historyczny piknik wojskowy, pokazy kawaleryjskie, wystawa militariów, pokaz pojazdów wojskowych, koncert patriotyczny, grochówka wojskowa i bigos, a wieczorem koncert zespołu Baciary. Podczas wydarzenia będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej gminy.

W piątek 20 sierpnia Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER, organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, do sanktuarium w Gidlach i Doliny Miłosierdzia. Szczegółowy program na stronie internetowej ITER-u. Zapisy i informacje w  biurze w Tarnowie, przy ul. Urszulańska 9, od poniedziałku do piątku od 900 – 1600 a także pod numerem tel. 736 622 333.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym w 800. rocznicę śmierci św. Dominika przeczytamy o historii życia założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, oraz o tym, jakie nowe wyzwania stoją przed głosicielami słowa Bożego. Natomiast w Tygodniku Katolickim Niedziela przeczytamy o tegorocznym pielgrzymowaniu, które trwa mimo upałów, nawałnic i obostrzeń sanitarnych. Po za tym w Niedzieli znajdziemy wywiad w Czesławem Langiem, który opowiada o swojej karierze kolarskiej, o filozofii życia i o Bogu.

Przed rozesłaniem. Eucharystia prowadzi nas do spotkania z Bogiem żywym i prawdziwym. Jeśli więc doświadczamy zniechęcenia i niemocy, sięgajmy po ten eucharystyczny pokarm. Wtedy naprawdę spotkamy się z Bogiem, który nas pokrzepia i umacnia.