Ogłoszenia parafialne – 9 czerwca 2024 roku

Komunikat w związku z 25. rocznicą kanonizacji św. Kingi. Drodzy Diecezjanie! Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości – słowa te skierował do nas św. Jan Paweł II w Starym Sączu podczas kanonizacji bł. Kingi w dniu 16 czerwca 1999 roku. Odczytując w duchu wiary to przesłanie sprzed 25 lat, odkrywamy jego aktualność w realiach życia współczesnego Kościoła. Nasza osobista świętość ma moc budowania Kościoła na wzór Chrystusa i inspirowania innych do podążania podobną drogą. Jako wspólnota diecezjalna pragniemy odnowić w sobie głębokie pragnienie świętości poprzez świętowanie w Starym Sączu w dniu 16 czerwca br. 25-lecia kanonizacji bł. Kingi oraz przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny. Mszy Świętej o 1100, transmitowanej przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, przewodniczył będzie świadek świętości Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz. Zapraszam do licznego udziału w tej dziękczynnej Eucharystii na starosądeckich błoniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji Matki Kingi oraz pamięci o św. Janie Pawle II, którego nauczanie pragniemy stale podejmować. Wprowadzeniem do świętowania jubileuszu kanonizacji będzie Oratorium o Świętej Kindze, które zostanie wykonane w sobotę wieczorem o 1900 przy Ołtarzu Papieskim. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie Apel Jasnogórski o 2100. Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do udziału całymi rodzinami w tych wydarzeniach. Szczegółowy program uroczystości jubileuszowych jest podany na stronach internetowych mediów diecezjalnych. Święta Kingo i Święty Janie Pawle II – módlcie się za nami! † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 6 ofiar złożonych na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie kościoła będzie w sobotę w 15 czerwca i prosimy parafian z domów: 161c, 161d, 161e, 161g, 162, 162/1, 162/2, 163, 163a, 163b, 163c.

W rozpoczynającym się 10. tygodniu zwykłym – w ciągu roku.

Każdego dnia na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nabożeństwo czerwcowe.

Wtorek. Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Na koniec adoracji dodatkowo będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie bł. Romana Sitki, kapłana i towarzyszy męczenników. Adorację zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

Piątek. Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Za tydzień będzie 11. niedziela zwykła.

Drugie z kolei ogłoszenie dotyczące przystępowania dzieci do pierwszej Komunii świętej w całej Diecezji Tarnowskiej. Zakończony niedawno 5. Synod Diecezji Tarnowskiej w statucie 49. przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i samo jej przyjęcie powinny dokonywać się w parafii zamieszkania dziecka, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

W czwartek 13 czerwca 2024 roku o 1500 w Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej odbędzie się spotkanie informacyjne organizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad z udziałem firmy projektowej, dotyczące opracowania dokumentacji dla budowy obwodnicy Tarnowa. W ramach spotkania zostaną przedstawione nowe wersje przebiegu tej drogi.

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę od 1500 do 1900. W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Domowe wypieki będzie można zakupić w niedzielę za tydzień po mszach świętych. Dochód zostanie przeznaczony na zakup sceny. Społeczność szkolna serdecznie zaprasza i dziękuje za wsparcie.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o kulcie Serca Jezusa i kulcie Serca Maryi. Autor udowadnia, że tradycyjne kulty wciąż są żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach. Jest także dostępny nowy numer Historii Kościoła firmowany przez Gościa, a w nim przeczytamy m.in. o tym, czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie, oraz jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego. Tygodnik Katolicki Niedziela rozważa o wierze, która sprawdza się w godzinie próby, oraz przypomina postać bł. Karoliny, która nadal inspiruje nie tylko młodych.

Przed rozesłaniem. Idźmy do swoich domów, rodzin i miejsc pracy, aby spełniać wolę Bożą i w ten sposób tworzyć rodzinę Jezusa Chrystusa. Niech w tej postawie umacnia nas błogosławieństwo Boże.