Ogłoszenia parafialne – 9 kwietnia 2023 roku

Niech zmartwychwstanie Jezusa uwolni nas od strachu, byśmy mogli wznosić się nad to, co nas przytłacza w życiu codziennym. Niech w czasach zamętu Jezusowa obietnica zbawienia będzie skałą, która pomoże nam przetrwać wszystkie burze życiowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy w naszej wspólnocie parafialnej przeżywali okres Wielkiego Postu. Do najważniejszych wydarzeń w tym czasie trzeba zaliczyć: rekolekcje parafialne, nabożeństwa dróg krzyżowych i gorzkich żali, i końcu wszystkie Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy za pomoc w organizacji i przeżywaniu liturgii, a więc: księżom wikariuszom, panom organistom, kantorom, chórowi Cantus, orkiestrze parafialnej, pani zakrystiance, służbie liturgicznej, prowadzącym adoracje, noszącym baldachim i feretrony. Dziękujemy strażakom z OSP w Woli Rzędzińskiej za trzymanie warty przy grobie Bożym. Dziękujemy za ofiary na Caritas składane przy okazji zakupu baranków i paschalików i za wszystkie dary charytatywne, jakie złożyliście dla potrzebujących. Dotarły one do naszych parafian. Członkom parafialnego oddziału Caritas dziękujemy za pracę na rzecz potrzebujących. Serdecznie chcemy podziękować dzieciom z naszej szkoły podstawowej, które w obecnym roku złożyły piękne ofiary do skarbonek, aby wesprzeć swoich potrzebujących rówieśników. Dziękujemy parafianom, którzy wysprzątali kościół na święta; w Wielką Środę do sprzątania przyszło 10 osób, a 16 rodzin złożyło ofiarę. Dziękujemy paniom dekoratorkom, panom i młodzieży, którzy przygotowywali dekoracje w naszym kościele. Dziękujemy za ofiary złożone na ogólne potrzeby parafialne; w tym tygodniu było ich 15. Dziękujemy tym, którzy w ciągu całego okresu Wielkiego Postu złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i ciemnicy. Na ten cel zebraliśmy 7 tys. zł. Wydaliśmy 5 tys. zł, reszta zasili fundusz remontowy naszego kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 513, 513a, 514, 515, 515b, 516 – 2 rodziny, 517, 517a, 518 – 3 rodziny.

W rozpoczynającej się dzisiaj Oktawie Wielkanocy.
Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą o 630, 845, 1030, 1200. Po Mszy św. o 630 będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. Składka będzie na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie.
Wtorek w Oktawie Wielkanocy. Adoracja Najśw. Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa w Oktawie Wielkanocy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Miłosierdzia Bożego.
Czwartek w Oktawie Wielkanocy. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, którą zakończy nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Piątek w Oktawie Wielkanocy. Państwowe Święto Chrztu Polski. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, którą zakończy nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota w Oktawie Wielkanocy. Diecezjalne Święto Caritas. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, którą zakończy nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Za tydzień 2. Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Bożego i patronalne święto Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas diecezjalną. Na 1500 zapraszamy na uroczyste czuwanie ku uczczeniu Miłosierdzia Bożego, które przygotowuje ks. Waldemar wraz z młodzieżą. Przed błogosławieństwem będą także modlić się członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej za przyczyną ich patrona św. Jana Pawła II z okazji 16. dnia miesiąca. Natomiast nasi sąsiedzi z parafii Miłosierdzia Bożego zapraszają na odpust parafialny; suma o 1100.

Czytajmy prasę katolicką. Świąteczny numer Gościa Niedzielnego powiększony jest do 92 stron. Znajdziemy w nim duży blok tekstów o Zmartwychwstaniu pańskim, w tym wywiad o tym, jak w dzisiejszym, zmienionym kulturowo świecie przeżywać fundamentalną prawdę naszej wiary o zmartwychwstaniu. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, czy są dowody na zmartwychwstanie? Co mówi o zmartwychwstaniu Pismo święte i jak mogło wyglądać zmartwychwstanie?

Przed rozesłaniem. Umocnieni spotkaniem z Jezusem Zmartwychwstałym w tej Eucharystii idźmy, aby w naszym życiu przynieść owoce świadectwa o zmartwychwstaniu.