Ogłoszenia parafialne – 9 lipca 2023 roku

Zauważmy, że Pan Jezus wysławia dzisiaj Ojca, Boga, Pana nieba i ziemi, za to, że swoje królestwo objawił prostaczkom, czyli takim ludziom, którzy odznaczają się mentalnością prostodusznego dziecka. Natomiast zakrył je przed mądrymi i wielkimi naszego świata. Jaka jest moja mentalność?

Dziękujemy za 14 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 8 osób, złożono 9 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 588a – 2 rodziny, 589a, 589b, 590, 590a, 590c, 590d, 590e, 591, 591a.

W rozpoczynającym się 14. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Msza święta będzie o 700.

Wtorek. Święto św. Benedykta, opata i patrona Europy. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie św. Brunona z Kwerwurtu, biskupa i męczennika. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników i patronów naszej diecezji. Msza święta o 700.

Piątek. Msza święta o 700.

Sobota. Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Msze święte o 700 i 1800.

Za tydzień 15. niedziela zwykła. Składka na potrzeby WSD w Tarnowie.

Od 1 czerwca 2023 roku trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej, oraz na 2. letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31.

Wierzę w Kościół Chrystusowy – to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 roku Eucharystią o 630 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Msze św. z Tarnowa oraz w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 1700, a także przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone tak jak w latach ubiegłych, w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100 zł. Każde dziecko z rodziny w wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75 zł resztę dopłaca Caritas. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych pielgrzymki

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki pt. „Zawsze głosiłem prawdę”, która zawiera nieznane dotąd i pierwszy raz publikowane wypowiedzi bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Tygodnik Katolicki Niedziela w rocznicę rzezi wołyńskiej podejmuje trudny temat pojednania i przebaczenia między narodami polskim i ukraińskim. Ponadto w Niedzieli przeczytamy o tym, jakie są konsekwencje apostazji i jakie są możliwości powrotu do Kościoła katolickiego.

Przed rozesłaniem. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w staraniach o świętość, której fundamentem są dary otrzymane od Pana.