Ogłoszenia parafialne – 9 maja 2021 roku

Zastanówmy się nad fenomenem radości. W starotestamentowej Księdze Przysłów czytamy: Radość serca wychodzi na zdrowie, a duch przygnębiony wysusza kości. Psalmista zachęca: Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio, cieszcie się, weselcie i grajcie. Pan Jezus zapowiada nam: To wam powiedziałem, aby radość moja w was była, i aby radość wasza była pełna. Siłą radości jest miłość.

Dziękujemy za 7 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę, 15 maja, po mszy porannej prosimy parafian z domów : 494, 495a, 502, 502a, 592b, 502c, 502d, 502e, 502f.  

W rozpoczynającym się 6. tygodniu Okresu Wielkanocnego.
Dzisiaj dzieci z klas trzecich z naszej parafii przystąpiły do pierwszej Komunii świętej. Od jutra będą przeżywać Biały Tydzień. Zapraszamy je codziennie z rodzicami na specjalną Mszę świętą, która będzie celebrowana o 1600. Te dzieci, oraz ich rodziny otoczmy naszymi serdecznymi modlitwami.
Poniedziałek, wtorek i środa to kwartalne dni modlitw o urodzaje – dawne dni krzyżowe. Dlatego w naszej wspólnocie parafialnej będziemy modlili się o urodzaje na polach, w ogrodach i na działkach. W każdym z wymienionych dni wieczorem będzie celebrowana Msza święta według specjalnego formularza. Jeden z nas, księży, będzie ją ofiarował w intencji o urodzaje, o zachowanie pól, ogrodów i sadów od nieszczęść, oraz w intencji pracujących na roli. W czasie tych mszy zbierzemy ofiary na tacę i przeznaczymy na potrzeby parafialne. Po zakończeniu mszy zwykle szliśmy do krzyży na terenie parafii, śpiewając litanie, a przy krzyżach odmawiali-my specjalne modlitwy. W tym roku Także nie będziemy urządzać procesji, ale pomodlimy się o urodzaje przy krzyżu misyjnym, który jest na dziedzińcu kościelnym, zachowując przepisane odległości. Porządek nabożeństw wieczorowych w dni krzyżowe będzie więc następujący: 1700 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, 1800 Msza święta, nabożeństwo majowe przy grocie i modlitwy błagalne o urodzaje. Na msze wieczorowe i  modlitwy o urodzaje zapraszamy według następującego porządku: poniedziałek parafianie z domów o numerach od 1 do 154, we wtorek od 155 do 459, w środę od 460 do 611 i bloki ceramiki.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Piątek. Święto św. Macieja, apostoła. Rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy odmawiali ją codziennie na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.
Za tydzień będzie 7. niedziela wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Pragniemy przypomnieć, że kończy się powoli czas Komunii świętej wielkanocnej, do której przykazania kościelne zobowiązują każdego katolika. Zostało nam jeszcze trzy tygodnie, aby spełnić ten obowiązek. Przy okazji tego ogłoszenia warto sprostować pewne nieporozumienie, które w formie powtarzanej wiadomości krąży pomiędzy ludźmi. Otóż z powodu pandemii wszyscy wierni w diecezji tarnowskiej cieszą się dyspensą wydaną przez księdza biskupa i w dalszym ciągu obowiązującą, która pozwala nam na opuszczenie Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Nie ma natomiast żadnej dyspensy zwalniającej nas od spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej. Ten ważny obowiązek nadal na nas ciąży. Warto to sobie uświadomić i zatroszczyć się, aby wszyscy nasi domownicy i członkowie naszych rodzin spełnili go.

Czytajmy prasę katolicką. Do dzisiejszego Gościa Niedzielnego dołączony jest tekst Litanii Loretańskiej z nowymi wezwaniami, które w ostatnich dniach zaleciła dodać Stolica Apostolska. Ponad to w Gościu warto przeczytać między innymi o tym, jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy. Na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela przeczytamy wywiad z arcybiskupem krakowskim Markiem Jędraszewskim, który podkreśla, że w wielu aspektach życia chrześcijanin musi być znakiem sprzeciwu wobec współczesnego świata.

Nasz sołtys (sołectwo Wola Rzędzińska 1) informuje, że 2. rata podatku za rok 2021 będzie przyjmowana w domu parafialnym: w piątek – 14 maja od 1400 do 1700, i w sobotę – 15 maja od 700 do 1000.

Przed rozesłaniem. Aby miłować drugiego człowieka potrzebujemy Bożej łaski. Niech Chrystus Zmartwychwstały przez to błogosławieństwo umacnia wszystkie nasze dobre postanowienia i miłość do bliźnich.