Ogłoszenia parafialne – 9 października 2022 roku

Komunikat Biskupa tarnowskiego – różaniec dla małżeństwa i rodziny 2022. Drodzy Diecezjanie. Za tydzień będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski, który zawsze jest szczególnym wezwaniem do odczytywania na nowo postaci i nauczania św. Jana Pawła II. Pragniemy w tym dniu skoncentrować się na prawdzie o małżeństwie i rodzinie i w tej intencji się modlić. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w diecezjalnym różańcu dla małżeństwa i rodziny w Krynicy-Zdroju. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o 1100 w kościele MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta w marszu dla życia i rodziny odmawiając różaniec i ofiarowując go w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej diecezji. Modlitwę zakończymy na Deptaku. Niech w Dniu Papieskim, przez naszą modlitwę, zabłyśnie blask prawdy o małżeństwie i rodzinie.                                                                                                                             

                                                                                                                                     † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy serdecznie za 25 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 10 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 15 października po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 417a, 417b, 417c – 2 rodziny, 417d, 417e, 417f, 417g, 417h, 417j, 417k, 417L, 418, 419, 419a, 420, 420b, 420c, 420e – 2 rodziny, 420f.

W zakończonym tygodniu w dalszym ciągu pracowaliśmy w prezbiterium i właściwie zakończyliśmy malowanie w tym miejscu kościoła. W poniedziałek rano chcemy wyjechać podnośnikiem z prezbiterium i planujemy prace przy ławkach, dlatego znowu prosimy mocnych panów do pomocy. Zaczynamy około 830.

W 28. tygodniu okresu zwykłego.
Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe rozpoczynają się: w dni powszednie o 1715, a w niedziele o 1615. Piętnaście minut wcześniej rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich.
Wtorek. Po różańcu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. O 1645 spotkanie DSM. Po różańcu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. O 1900 będzie próba chóru Cantus. O 2000 nabożeństwo fatimskie w parafii Miłosierdzia Bożego.
Piątek. Święto Edukacji Narodowej. Pomodlimy się za wychowawców żyjących i zmarłych. O 1900 w domu parafialnym będzie spotkanie grupy młodzieżowej.
Sobota. Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
Za tydzień będzie 29. niedziela zwykła. Dzień Papieski w Polsce. Do puszek zbierzemy ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym dniu o 1800 w naszym kościele parafialnym odbędzie się uroczysty koncert Chóru Cantus zatytułowany Cały Twój, Maryjo. Podczas tego koncertu zabrzmią pieśni o tematyce maryjnej oraz ku czci św. Jana Pawła II. W ten sposób wspomnimy i uczcimy Matkę Bożą w miesiącu różańcowym, oraz św. Jana Pawła II, którego bezsprzecznie należy zaliczyć do największych czcicieli Maryi. Gorąco zapraszamy wszystkich na ten zapewne piękny koncert. To zaproszenie przekażcie w swoich rodzinach, które niekoniecznie muszą mieszkać w naszej parafii. Każdy będzie bardzo mile widziany. Wydarzenie odbywa się przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Przypominamy o organizowanym wyjeździe na diecezjalne spotkanie misyjne róż żywego różańca do Muszyny w sobotę, 22 października. Lista z chętnymi na wyjazd jest w zakrystii. Przypominamy także o wyborach do parafialnych rad duszpasterskich. Mamy jeszcze tydzień na zgłaszanie kandydatów.

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes przeprowadza nabór dziewcząt z IV i V klas szkoły podstawowej. Przesłuchania odbędą się 15 i 22 października przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Więcej informacji na stronie internetowej chóru. 

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać tekst będący odpowiedzią na akcję pewnych środowisk w Polsce, której celem jest przekonanie uczniów i rodziców, by rezygnowali z lekcji religii. W związku z Dniem Nauczyciela Niedziela pyta kogo wychowuje polska szkoła: patriotów czy kosmopolitów, ludzi Dekalogu czy konsumentów. Słowem, jaki jest stan edukacji narodowej?

Przed rozesłaniem. Tak wiele darów otrzymujemy od Boga każdego dnia. Niech Jego błogosławieństwo uzdalnia nas do ich dostrzegania i do dziękowania Mu za wszelkie otrzymane dobro.