Ogłoszenia parafialne – 9 sierpnia 2020 roku
Zapamiętajmy sobie, że ten, kto pokłada nadzieję w Panu i ufa Jego słowom, niczego nie traci, lecz wszystko zyskuje.
Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli było ich 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 4 osoby, i złożono 4 ofiary. Do sprzątania kościoła w piątek, 14 sierpnia, od 1800 prosimy parafian z domów: 214a, 215a – 2 rodziny, 215b – 2 rodziny, 216c, 216/1, 217, 217a, 217b.
W tym tygodniu
Poniedziałek. Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msza święta o 700.
Wtorek. Wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msze św. będą o 700 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 1700, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego i koronkę.
Środa. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Msza św. o 700, a po mszy grupa modlitewna NMP Królowej Pokoju zaprasza na chwilę adoracji. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na nabożeństwo fatimskie o 2000.
Piątek. Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Msza święta o 700.
Sobota. Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tradycji Matki Bożej Zielnej. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte będą według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy świętej będziemy błogosławili zioła i kwiaty, a podczas mszy o 845 podziękujemy Panu Bogu za plony zebrane na polach, działkach i ogrodach. Tą Eucharystię rozpoczniemy przy grocie na placu kościelnym, gdzie się zbierzemy i pobłogosławimy symboliczny wieniec żniwny. Potem będzie procesja do kościoła i dziękczynna Msza święta, w czasie której za przyczyną Maryi Wniebowziętej wzniesiemy do Boga modlitwy w intencji rolników uprawiających ziemię. Jesteśmy przekonani, że mimo pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych, parafianie przygotują wieniec żniwny, a my dołożymy starań, aby zachować cały ceremoniał dożynkowy. Prosimy koło gospodyń włączenie się w liturgię Mszy świętej dziękczynnej. Składka ze wszystkich mszy w sobotę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. W tym dniu wójt naszej gminy zaprasza na obchody rocznicy bitwy warszawskiej, które w innej formie niż co roku odbędą się tradycyjnie u nas w Woli Rzędzińskiej. W ramach obchodów o 1700 w naszym kościele będzie Msza święta, która zostanie ofiarowana w intencji Ojczyzny, następnie uroczystość mianowania pośmiertnie na pierwszy stopień oficerski naszego rodaka sierżanta Aleksandra Furmańskiego, a całość zakończy się koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu filharmoników krakowskich.
Za tydzień będzie 20. niedziela zwykła.
W ostatnich dniach Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnowie poprzez kurię diecezjalną przypomniał naszym parafiom o konieczności zachowania reżimu sanitarnego w kościołach i działań profilaktycznych w czasie pandemii wirusa SARS COV-2. Księżom przypomniał przede wszystkim, aby zadbali o czystość kościołów, o dezynfekowanie przedmiotów np. klamek, poręczy, konfesjonałów, ławek, oraz o przewietrzanie kościołów. Wiernym natomiast przypominał o konieczności noszenia w kościele maseczek zakrywających usta i nos, oraz dezynfekowaniu rąk. Ponieważ bezdyskusyjnie uznajemy te uwagi za słuszne, i stosujemy się do nich od początku pandemii, permanentnie sprzątamy kościół i dezynfekujemy przedmioty w kościele. Prosimy także parafian i wszystkich uczestników liturgii w naszym kościele, aby dostosowali swoje zachowanie do panującej sytuacji. Nikt nie lubi maseczek na twarzy, szczególnie w czasie upałów, ale dla naszego wspólnego dobra wykażmy się cierpliwością. Jeszcze jedna uwaga, już od nas, w sprawie przyjmowania Komunii świętej. Według swojego wyboru możemy przyjmować ją do ust lub na rękę, chociaż bardzo niewielu to czyni. Może trzeba się odważyć i przyjmować Komunię na rękę? To nie jest takie trudne i w niczym nie umniejsza naszej pobożności i czci dla Jezusa Eucharystycznego.
Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny drukuje wywiad w wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Romanowskim, który wyjaśnia dlaczego należy wypowiedzieć konwencję stambulską, oraz ze wszystkich sił walczyć z przemocą domową. Winniśmy także zwrócić uwagę na bardzo ciekawy artykuł zamieszczony w tarnowskiej części Gościa poświęcony jest naszemu rodakowi księdzu Walentemu Mrozowi, który między innymi brał udział w Bitwie Warszawskiej w roku 1920, jako kapelan 201. Pułku Szwoleżerów. Jest on pochowany na naszym cmentarzu parafialnym w grobowcu rodzinnym. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, po co są święci i w jakich sytuacjach należy się do nich zwracać.
Przed rozesłaniem. Łódź nie tonie od wody, która ją otacza, ale od tej, która dostaje się do środka. Niech te słowa dodadzą nam odwagi, abyśmy nie zrażali się przeciwnościami życia, które wydają się nad nami dominować, ale z Chrystusem potrafili przejść ponad to wszystko, co wywołuje strach i niepewność.